Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę [wznowienie 2022]

Agnieszka Stążka-Gawrysiak

Self-regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę [wznowienie 2022]

29,99

 

Naucz swoje dziecko, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach! Razem z przedszkolakami, Kubą i Leną, poznajcie proste sposoby na opanowanie się, gdy emocje biorą górę.

"Self-Regulation. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę" to historie, które mogą się przytrafić każdemu przedszkolakowi (i rodzicowi!):

• marudzenie przy kolacji,
• spory na placu zabaw,
• nagłe wybuchy złości o błahostki.


Razem z Kubą i Leną dzieci poznają lepsze rozwiązania trudnych sytuacji.

Ramki dla rodzica pozwalają zrozumieć podejście oparte na metodzie Self-Reg i ułatwiają korzystanie z niego na co dzień.

Choć rzadko o tym myślimy, dzieci często odczuwają stres. Nowe sytuacje, presja czasu, nagromadzenie bodźców ‒ to wszystko sprawia, że trudno im poradzić sobie z napięciem. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy, że zwykłe dyscyplinowanie uczy dziecko samokontroli, ukrywania swoich emocji i tłumienia potrzeb. Self-Regulation to samoregulacja. Opracowana przez prof. Stuarta Shankera metoda Self-Reg pozwala opanować nadmierny stres i zlikwidować przyczynę złego samopoczucia, a nie tłumić samo zachowanie, które z niego wynika. Dzięki niej mądrze wesprzesz swoje dziecko.

Do wspólnego czytania z rodzicami.

Znak Emotikon
Oprawa twarda

Wydanie: Trzecie

ISBN: 978-83-240-7740-3

EAN: 9788324077403

Liczba stron: 128

Znak Emotikon

Format: 163x235mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2022

Komentarze nie są potwierdzone zakupem