Sekretne życie pszczół

Sue Monk Kidd

Sekretne życie pszczół

7.2

(3351 ocen) wspólnie z

38,00 zł

2668

Światowy bestseller

Najsłynniejsza książka Sue Monk Kidd, autorki bestsellerowych „Czarnych skrzydeł".

Pachnąca miodem, ciepła, wzruszająca i zarazem przerażająca opowieść o konfliktach na tle rasowym i kobiecej przyjaźni ponad podziałami.

Lily jest biała, ma 14 lat, oschłego, agresywnego ojca i olbrzymie poczucie winy. Przed dziesięcioma laty przez przypadek zastrzeliła swoją matkę. Spokój pomagają jej odzyskać noszące imiona letnich miesięcy, czarnoskóre mieszkanki pewnej pasieki w Tiburon, gdzie Lily trafia, jadąc śladami mamy. Ale nawet ten niezwykły azyl, gdzie pszczoły wiodą swoje sekretne życie, nie chroni przed światem zewnętrznym. Najważniejsza jest wiara w siebie…

„Sekretne życie pszczół” to zekranizowana z sukcesem niezwykła książka przetłumaczona na 36 języków. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała się w nakładzie ponad 6 milionów egzemplarzy.

To opowieść o przerażającej codzienności stanów południowych Ameryki połowy lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy niewolnicy odzyskali wolność, ale tylko na papierze.

Sue Monk Kidd (ur. w 1948 w Sylvester, USA) - amerykańska pisarka.

Światowy rozgłos przyniosła jej książka „Sekretne życie pszczół”, którą adaptowano na przedstawienie teatralne, a w 2008 r. na film w reżyserii Giny Prince-Bythewood.

Jest poza tym autorką książek: ‘God’s Joyful Surprise’ (1988), ‘When the Heart Waits’ (1990), ‘The Dance of the Dissident Daughter’ (1996), ‘The Mermaid Chair’ i ‘Firstligt’ (2006) oraz ‘Traveling with Pomegranates’ oraz przetłumaczonych na język polski „Czarnych skrzydeł”.

Wydawnictwo Literackie
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-08-05501-4

Tytuł oryginalny: The Secret Life of Bees

Liczba stron: 352

Wydawnictwo Literackie

Format: 15.0x21.0cm

Cena katalogowa: 38,00 zł

Tłumaczenie: Andrzej Szulc

”Sekretne życie pszczół” Sue Monk Kidd - recenzja

Recenzja książki