Rzeźnik

Max Czornyj

Rzeźnik

39,90 zł

2421

 

Rzeźnik to wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych morderców.
Powieść Maxa Czornyja inspirowana jest prawdziwa historią. Seryjny morderca – Józef Cyppko to inaczej Rzeźnik z Niebuszowa. Przypisano mu wiele brutalnych zbrodni, które dokonywane były na trenie Szczecina.

Zwłoki swoich ofiar wywoził do opuszczonego magazynu, w którym dzisiaj mieści się siedziba Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. To w tym miejscu Józef Cyppko przerabiał ciała swoich ofiar na mięso, które później sprzedawał. Po spuszczeniu wody w stawie przy ulicy Słowackiego odkryto również kilkadziesiąt ludzkich czaszek, głównie dzieci.

Rzeźnikowi udowodniono tylko jedno morderstwo, którego dokonał na swojej sąsiadce Irenie Jarosz. Wyrok śmierci wykonano na nim 3 listopada 1952 roku.

Filia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-807-5787-5

Liczba stron: 336

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Natalia Majewska-Baj

Potwór w ciele człowieka

Co to była za książka! Totalnie mnie pochłonęła, nawet mimo swej mrocznej fabuły. Dawno nie czytałam tak dobrej literatury i choć uwielbiam poprzednie książki Maxa Czornyja, to przy Rzeźniku wiele z nich wypada słabo. Czornyj niesamowicie podniósł poprzeczkę tą książką! Historia powraca do nas jak bumerang i dzięki niej w ogóle miałam szansę dowiedzieć się o postaci Józefa Cyppka. Człowiek, zamknięty w sobie, pożyczający sól od sąsiadki, a w nocy? Zmieniał się w potwora nie z tej ziemi, ale nadal pozostawał jednym z nas.
Zakochałam się w tym, w jaki sposób Max poradził sobie z tą postacią i historii. To nie jest jedynie garść suchych faktów, ale autor poszedł o krok dalej. Wszedł w umysł mordercy, jednocześnie dając nam niesamowitą możliwość poznać go z innej strony.
Książkę musiałam odkładać co jakiś czas. Brutalne opisy, to wzmagało we mnie niemałe obrzydzenie, ale czy było warto? Oczywiście, że tak. Sięgnęłabym po tę książkę jeszcze i tysiąc razy bo naprawdę jest świetna, co oczywiście jest zasługą autora, który pisze w genialny sposób. Ta książka to skarb!

Paulina Kraszewska

Rzeźnik z Niebuszewa

Ta historia dosłownie mrozi krew w żyłach. Już dawno nie czytałam czegoś, co odcisnęłoby na mnie takie piętno. Odkąd pamiętam interesuje mnie działanie ludzkiego umysłu, motywy i przesłanki jakie nim kierują. Rzeźnik z Niebuszewa to wyjątkowy przypadek. Oczywiście nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Mam wrażenie, że sylwetka wspomnianego wcześniej Rzeźnika idealnie ilustruje to, jak bardzo przedziwnie może być skonstruowany ludzki mózg. Nigdy nie przypuszczałam, że można tak się zachowywać i mieć tak bardzo skrzywiony obraz rzeczywistości. Książka godna polecenia, zarówno ze względu na historię jak i przez wgląd na sylwetkę Rzeźnika.

Cena pakietu

79,80 zł

4815

Cena pakietu

79,80 zł

4815