Rzecz o mych smutnych dziwkach

Marquez Gabriel Garcia, Marquez Gabriel Garcia

Rzecz o mych smutnych dziwkach

26,90 zł

1692

 

Główny bohater i narrator w jednej osobie - dziennikarz, kiedyś depeszowiec, a w chwili spisywania swej opowieści szacowny jubilat, autor codziennych felietonów i krytyk muzyczny, człowiek żegnający się właściwie z życiem - dostaje szansę spełnienia swego erotycznego i niemoralnego kaprysu, szalonej nocy miłosnej z nieletnią dziewicą. Niezaspokojona chętka wprowadza w jego dość nudne, szare, ustabilizowane, emeryckie życie niepokój, który okazuje się pierwszą w jego życiu, i niewątpliwie ostatnią, młodzieńczą miłością.
Proza z najlepszego Marquezowskiego pieca, powierzchownie bardzo stateczna, ale mnóstwo w niej odniesień do innych jego powieści, mnóstwo niezwykłych zdań, no i przesłanie jak z telenoweli: miłość zawsze cię dopadnie, bo jest silniejsza od życia.
Powieść Garcii Marqueza to skromna elegia o późnej miłości, a nie swawolny przewodnik po zamtuzach, o czym mam nadzieję przekonają się ci czytelnicy, którzy będą mieli odwagę po tę książkę sięgnąć. Tłumaczowi pozostaje jedynie wierzyć, że być może nadejdzie czas, gdy „Rzecz o mych smutnych kurwach” będzie mogła pod tym właśnie tytułem się ukazać.
Carlos Marrodan Casas?

Muza
Oprawa twarda

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-287-0377-3

Tytuł oryginalny: Memoria de mis putas tristes

Liczba stron: 112

Format: 13.7x20.8

Cena katalogowa: 26,90 zł

Tłumaczenie: Carlos Casas

Cena pakietu

66,80 zł

4086

Cena pakietu

66,80 zł

4086

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka