Rachunkowość zarządcza Metody i zastosowania

Czubakowska Ksenia, Gabrusewicz Wiktor, Nowak Edward

Rachunkowość zarządcza Metody i zastosowania

64,90 zł

4868

 

Rachunkowość zarządcza jest zbiorem metod i działań analityczno-rachunkowych będących narzędziem dostarczania informacji niezbędnych do usprawnienia bieżącej działalności przedsiębiorstwa i kształtowania jego efektywnego rozwoju w przyszłości. Treścią niniejszej książki są więc metody pozyskiwania informacji i ich zastosowania w zarządzaniu przedsiębiorstwem.
Rachunkowość zarządcza jest nastawiona na potrzeby wewnętrzne przedsiębiorstwa. Dlatego głównym źródłem informacji generowanych przez rachunkowość jest rachunek kosztów. Znalazło to wyraz w strukturze zawartości książki. Składa się ona z trzech części poświęconych:
• rachunkowi kosztów jako źródłu informacji zarządczej,
• modelom rachunku kosztów,
• narzędziom rachunkowości zarządczej.

W prezentowaniu poszczególnych zagadnień ujętych w książce autorzy zastosowali wielokrotnie sprawdzony schemat poznawczy: najpierw przedstawili podstawy teorii, a następnie zilustrowali ją przykładami praktycznymi. Podejście to pozwala poznać problem i zrozumieć przydatność jego zastosowania w praktyce. Weryfikacji poznanych zagadnień służą pytania testowe i zadania do samodzielnego rozwiązania zamieszczone na końcu rozdziałów.

Książkę polecamy studentom kierunków ekonomicznych, słuchaczom studiów podyplomowych, a także menedżerom, analitykom finansowym i pracownikom służb finansowych

PWE
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-208-2169-7

Liczba stron: 404

Format: 165x240mm

Cena katalogowa: 64,90 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem