Pudło

39,90 zł

2586

 

Przejmujący portret polskiej odsiadki.

Zwieńczone drutem kolczastym mury pną się do nieba w centrach miast, wyrastają na przedmieściach, górują nad miasteczkami. To obraz stu dwudziestu polskich jednostek penitencjarnych-zakładów karnych i aresztów śledczych. Statystyczny osadzony w polskim więzieniu to mężczyzna, który odbywa karę za przestępstwo przeciwko mieniu, najczęściej za kradzież z włamaniem. Jego wyrok: od trzech do pięciu lat.

Najpierw przechodzi się przez bramę, która strasznie trzeszczy. To trzeszczenie zapamiętuje się do końca życia – mówi Robert. Edward ubolewa, że prawdziwych gitów już nie ma. Tomasz w tym samym roku został ojcem i zabił człowieka. Wszyscy musieli nauczyć się żyć więzieniu. A to inne życie niż tamto na zewnątrz.

Nina Olszewska rozmawia z ludźmi, dla których świat zatrzymał się na krócej lub dłużej. Ich dzieci dorastają, zaczynają i kończą szkoły, bliscy rodzą się i umierają. Statystyki mówią, że mniej więcej połowa tu wróci. Trudno uwierzyć, że tak im nie po drodze z wolnością.

Poznańskie
Tytuł oryginalny: Pudło

Poznańskie

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tamara Maj

Otwiera oczy

To jedna z tych książek, które otwierają oczy, wkładają zapałki między powieki i każą patrzeć. Uświadamiająca, momentami niełatwa, ale bardzo wartościowa. Nie jest przytłaczająca i nużąca. Wręcz przeciwnie. Bardzo polecam ten tytuł. "Pudło" zostanie w mojej głowie na długo...

Adam

Świetna

"Pudło" to naprawdę świetna książka. Bardzo rzetelnie zebrane informacje, a historie ludzi zapadają w pamięć. To, ile ich omija i ile życia ucieka im czasem przez jedną głupotę, której dokonali w życiu....przerażające. Nie można zapominać, że w więzieniach nie panuje tzw.sielanka. Jeżeli ktoś lubi tematykę, która nie głaszcza i nie poklepuje po plecach to polecam ten tytuł, to prawdziwa kawa na ławę.

Paulina Jędrych

Przejmujący reportaż

Niezwykły reportaż. Przepełniony prawdą, i to taką, z którą na co dzień nie mamy do czynienia. Autorka przestawia nam świat, który zwykle omijamy z daleka, myśląc że nas nie dotyczy. Nigdy nie wiemy co nas spotka. Warto więc pochylić się na moment nad losem więźniów, którzy (zwykle, lecz nie zawsze!) z własnej winy znajdują się za drzwiami i kratami aresztów śledczych. Ta książka jest naprawdę warta uwagi!