Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

Pucio umie opowiadać

3699

 

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny. Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania przeżyć bohaterów własnymi słowami, a także pytania skłaniające do rozmowy z rodzicem na temat szczególnie interesujący każdego malucha: własne przyjście na świat.
Opowiadanie wymaga m.in. rozumienia związków przyczynowo-skutkowych i relacji czasowych. Możemy dzieciom pomóc, zadając pytania typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” oraz używając zwrotów: „najpierw”, „później”, „na koniec”.
Przede wszystkim jednak pozwólmy swoim pociechom na samodzielność w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu napotkanych w książce sytuacji.

Dr n. hum.Marta Galewska-Kustra – mama, logopedka i pedagożka dziecięca, pedagożka twórczości, pisarka. Zajmuje się rozwijaniem kreatywności oraz terapią opóźnionego rozwoju mowy i wad artykulacyjnych u dzieci. Wieloletnia pracowniczka naukowa Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Autorka bestsellerowej serii książek wspierających rozwój mowy dziecka „Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Każdą wolną chwilę poświęca na spisywanie nowych przygód, które dyktują jej mucha Fefe i Pucio. Od 2018 roku mama małego Krasnala.

Joanna Kłos ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dyplom obroniła w Pracowni Projektowania Plakatu. Przez kilkanaście lat pracowała jako graficzka, by wreszcie zostawić „pracę na etacie” i zająć się ilustracją. Wspólnie z siostrą prowadzi pracownię lalek Kalikayo. Uwielbia czekoladę z pomarańczą i piesze wyprawy ze swoimi psami.


Książka ""Pucio i nowy członek rodziny"" to piąta część serii, której autorką jest dr Marta Galewska-Kustra - znana i ceniona logopedka, pedagożka dziecięca, a także mama. To idealna lektura dla dzieci, które już potrafią mówić, ale chcą doskonalić swoje umiejętności opowiadania. Dzięki serii książek o Puciu, dzieci mają okazję rozwijać swoją mowę w łagodny, nienachalny sposób. Każda strona tej kolorowej, barwnie ilustrowanej przez Joannę Kłos książki to nie tylko opowieść o Puciu i jego rodzeństwie, ale także zachęta do rozmowy i dyskusji.

W tej części Pucio i jego rodzina przywitają nowego członka rodziny. Ten moment jest dla dzieci niezwykle emocjonujący, dlatego warto z niego korzystać, aby rozmawiać na ten temat, stawiać pytania i zachęcać do opowiadania. Książka dostarcza wiele dodatkowych obrazków, które mogą stanowić podstawę do dalszej rozmowy i opowiadania o przeżyciach bohaterów. Zadawanie pytań typu: „Co się wydarzyło na początku?”, „Co potem zrobił Pucio?”, „Dlaczego?” pomaga dzieciom zrozumieć związki przyczynowo-skutkowe i relacje czasowe, które są istotne dla prawidłowego rozwoju mowy.

Autorka zachęca jednak, aby dać dzieciom dużo swobody i samodzielności w opowiadaniu, zadawaniu pytań i wyjaśnianiu sytuacji, które napotkają na stronach książki. Pucio i jego przygody są doskonałym narzędziem do rozwijania mowy dziecka, ale przede wszystkim są źródłem radości i zabawy. Joanna Kłos, ilustratorka, która ukończyła grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, dodaje do tego koloru i życia, czyniąc każdą stronę prawdziwą przyjemnością do odkrywania.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-101-4000-5

Liczba stron: 40

Format: 205x250mm

Cena detaliczna: 59,99 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem