Psychoterapia to nie to, co myślisz Psychoterapeutyczne zaangażowanie w proces życia

Bugental James F.T.

Psychoterapia to nie to, co myślisz Psychoterapeutyczne zaangażowanie w proces życia

48,00 zł

3508

 

Książka jest oparta na półwieczu doświadczenia zawodowego Jamesa Bugentala w nauczaniu, konsultacjach i superwizji psychoterapeutów w Stanach Zjednoczonych Ameryki i zagranicą. Jest odzwierciedleniem dekad obserwacji podstawowych ludzkich uwarunkowań; wnosi znaczący, w pełni aktualny wkład do literatury, oferując istotną perspektywę dla każdego współcześnie praktykującego terapeuty.
Dr Bugental utrzymuje, że to właśnie życie klienta, doświadczanie w danej chwili kształtuje zarówno zasadniczy, jak i rzeczywisty proces psychoterapii. Skupienie uwagi na tym wymiarze jest zatem skuteczniejsze niż poszukiwanie informacji, które tak często wysysa energię z partnerów w terapii.
Jak klient czuje się w gabinecie? Jak klient wykorzystuje swoje osobiste zasoby, by osiągnąć cele, ze względu na które on lub ona rozpoczęli terapię? Co utrudnia pracę? Jak klient korzysta z terapeuty jako zasobu? Niniejsze pytania – zbyt często zaniedbywane w tradycyjnej terapii – trafiają w sedno doświadczenia klienta tu i teraz.
Doświadczonym praktykom i zaawansowanym studentom książka ta ukazuje siłę psychoterapii i obiecuje, że podejście nastawione na doświadczanie doprowadzi do terapeutycznego zaangażowania.

Instytut Psychologii Zdrowia PTP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-607-4734-6

Tytuł oryginalny: Psychotherapy Isn't What You Think. Bringing the Psychotherapeutic Engagement Into the Living Moment

Liczba stron: 264

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 48,00 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Filipow

Cena pakietu

92,90 zł

6202