Przygody Gordianusa. Ramiona Nemezis. Zagadka Katyliny

Steven Saylor

Przygody Gordianusa. Ramiona Nemezis. Zagadka Katyliny

59,90 zł

3908

 

Drugi tom wznowionych przygód detektywa Gordianusa.
Ramiona Nemezis
Rzym, rok 72 p.n.e. Powstanie niewolników pod wodzą Spartakusa w fazie kulminacyjnej. W eleganckiej willi nad morzem ginie z ręki mordercy bogaty Rzymianin, poszlaki obciążają dwóch zbiegłych niewolników. Gordianus Poszukiwacz usiłuje rozwiązać zagadkę, tocząc walkę z nieubłaganym czasem i niebezpiecznymi ludźmi. Jeśli mu się nie uda, zginie stu niewolników...
Niestrudzony badacz Rzymu i jego tajemnic pisze z werwą, zapełniając powieść barwnymi i autentycznymi postaciami.
Zagadka Katyliny
Rok 63 p.n.e. Sprawujący tego roku urząd konsula Marek Cycero, wieloletni zleceniodawca Gordianusa Poszukiwacza, prosi go o pomoc w szpiegowaniu podejrzanego o knucie spisku radykała Katyliny. Wir politycznej intrygi wciąga detektywa coraz głębiej...

Ponadczasowa dzięki wnikliwej wiwisekcji politycznych machinacji trzecia powieść o przygodach Gordianusa Poszukiwacza przenosi czytelnika w sam środek antycznego świata, jak zwykle oczarowując bogactwem szczegółów ówczesnego życia – od fałszywie sielskiej wsi po wrzącą atmosferę wyborów.
Steven Saylor jest amerykańskim historykiem, profesorem uczelni w Berkeley i Austin, doskonałym znawcą epoki, co przydaje jego powieściom autentyzmu, a przy tym mistrzem narracji i dialogu, o czym najlepiej świadczy międzynarodowe uznanie, jakim cieszą się jego książki. Wydawane w kilkunastu językach na sześciu kontynentach trafiły na niejedną listę księgarskich przebojów.
„Roma sub rosa”, cykl powieści, których akcja toczy się w starożytnym Rzymie u schyłku republiki, a bohaterem jest detektyw Gordianus Poszukiwacz, został nadzwyczaj dobrze przyjęty i przez czytelników, i przez krytyków, dając autorowi poczesne miejsce wśród znaczących twórców sensacyjnych powieści historycznych.

Rebis
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-10-16

ISBN: 978-83-751-0773-9

Tytuł oryginalny: Arms of Nemesis. Catilina's Riddle.

Liczba stron: 856

Rebis

Format: 150x225mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Janusz Szczepański