Przy stole z Hitlerem

Rosella Postorino

Przy stole z Hitlerem

39,99 zł

3322

 

Książka „Przy stole z Hitlerem” stałą się międzynarodowym bestsellerem.

Historia opisana w książce oparta jest na prawdziwych zdarzeniach z czasów II wojny światowej. Główną bohaterką jest Rosa Sauer, której rodzice odeszli, a mąż brał udział w wojnie. Rosa, której doskwierała samość i bieda, podjęła decyzje o zamieszkaniu na wsi u teściów. Myślała, że tam uda jej się uzyskać schronienie. Jednak pewnego dnia u progu jej drzwi pojawili się esesmani, którzy oświadczyli jej, że została wybrana wraz z dziewięcioma innymi kobietami do bycia testerką dań przyrządzonych dla Hitlera.

Kobiety, które codziennie narażone były na śmierć, podzieliły się na dwie grupy – lojalne wobec Hitlera oraz te trwające w przetwierdzeniu, że nie są nazistkami, pomimo ryzyka jakie podejmują.

Książka budzi w czytelniku pytania dotyczące winy oraz współudziału w zbrodniach.

W.A.B.
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-10-02

ISBN: 978-83-280-7138-4

Liczba stron: 336

W.A.B.

Format: 135x202 mm

Cena katalogowa: 39,99 zł

Fragment audiobooka

Zachary

Niesamowite emocje

Ciężko mi opisać i wyrazić to co czułem podczas czytania tejże książki. Niesamowite jest czytać o rzeczach, której już się wydarzyły i to tak bardzo dawno temu. Obecnie mało osób świadomych jest tego jak wyglądało życie podczas wojny, kiedy każdego dnia ludzie budzili się ze strachem, nie wiedząc tak naprawdę co może ich spotkać. Książka skłaniająca do refleksji, warta przeczytania i poznania naszej historii.

 

Weronika Kamis

Przy stole z Hitlerem

Według mnie bardzo ciekawa książka, muszę pochwalić autora za to w jaki sposób opisał tę historię, że my, czytelnicy mogliśmy popatrzeć na wydarzenia z II wojny światowej oczami niemiecki obywateli. Książka „wciąga", dlatego też czyta się ją lekko. Podoba mi się wplecenie wątków miłosnych w całość.

Kamilka

Warto przeczytać

Książka ta jest na pewno warta przeczytania, istotną rzeczą jest to, że książka została oparta na faktach. Uważam, że każdy z nas powinien poznać historię, co umożliwia nam ta książka,  która wzbudziła we mnie wiele emocji.