Przez morze. Z Syryjczykami do Europy

Wolfgang Bauer

Przez morze. Z Syryjczykami do Europy

6.7

(279 ocen) wspólnie z

34,90 zł

2269

„Przez morze" pokazuje prawdziwych ludzi, nie kolejne liczby w statystykach.

Odkąd załamał się porządek polityczny na Wschodzie, exodus trwa. Egipt, Somalia, Libia, Erytrea, Jemen, a zwłaszcza, Syria – z każdego z tych państw dziesiątki tysięcy uchodźców co roku, ryzykując życie, próbuje przedostać się przez Morze Śródziemne, by uciec od wojen, dyktatur i biedy. By móc żyć bez lęku.

Czeski fotograf Stanislav Krupař i niemiecki reporter Wolfgang Bauer postanowili przebyć drogę, którą pokonują uciekinierzy. Zmienili tożsamość, zaufali przemytnikom i przyłączyli się do Syryjczyków, którzy próbują przedostać się z Egiptu do Włoch. Plan dziennikarzy szybko zweryfikowała rzeczywistość – zostali deportowani, zanim zdążyli postawić nogę na statku, którym mieli dopłynąć do wolności. Udało się im jednak utrzymać kontakt z poznanymi uchodźcami i zrelacjonować ich ciężką walkę o lepsze życie, w której do samego końca nie można być pewnym wygranej.

To opowieść o wspólnocie, która tworzy się, kiedy przyświeca jej jeden cel – wolność. Książka Bauera to apel do Europy, aby dostrzegła najbardziej potrzebujących.

Czarne
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2016-02-23

ISBN: 978-83-8049-233-2

Liczba stron: 144

Czarne

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Elżbieta Kalinowska

Rok wydania: 2016

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka