Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą Jak troszczyć się o siebie, żyjąc z innymi

Thomas d'Ansembourg

Przestańmy być grzeczni, bądźmy sobą Jak troszczyć się o siebie, żyjąc z innymi

6.8

(26 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2594

 

Jak to się stało, że przestaliśmy wsłuchiwać się w siebie i odcięliśmy się od swoich uczuć i potrzeb?
Często wolimy słuchać innych ludzi, niż wyznać komuś, jak sami się czujemy. W zakładaniu masek i odgrywaniu ról osiągnęliśmy mistrzostwo. Przyzwyczailiśmy się do ukrywania tego, co się w nas dzieje, aby w ten sposób zdobyć uznanie, poczucie przynależności i pozorny komfort. Większość z nas w kwestii komunikacji wciąż znajduje się na etapie nieporadnego bełkotu. Przywykliśmy do oceniania i osądzania innych, do przypinania im łatek, choć sami nie mamy na tyle śmiałości, by podzielić się z drugim człowiekiem własnymi uczuciami i naszym prawdziwym „ja”.
Odcięcie od siebie to rodzaj autoprzemocy; niesłuchanie siebie prędzej czy później prowadzi do niesłuchania innych; brak szacunku dla siebie zamienia się w brak szacunku dla otoczenia. Pora odnaleźć radość w przebywaniu ze sobą i z bliskimi!
Ta książka jest zaproszeniem do rozładowania mechanizmów przemocy. Uczy, jak rozpoznawać własne potrzeby i samodzielnie o nie dbać. Pokazuje proste, praktyczne sposoby na zrzucenie emocjonalnej maski i prowadzenie autentycznego życia. Przestań narzekać, że nikt się tobą nie zajmuje! Skończ z obwinianiem innych, bo tylko ty posiadasz moc uzdrowienia własnych zachowań!Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Feeria
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-822-5046-6

Tytuł oryginalny: Cessez d'etre gentil, soyez vrai!

Liczba stron: 312

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Łukasz Musiał