Przełęcz Diatłowa Tajemnica dziewięciorga

Anna Matwiejewa

Przełęcz Diatłowa Tajemnica dziewięciorga

39,90 zł

2220

 

Jedna z najwięszych tajemnic XX wieku.

Wciągająca opowieść inspirowana tragicznymi wydarzeniami na Uralu sprzed ponad sześćdziesięciu lat, które do dzisiaj stanowi nierowiązaną zagadkę spowitą tajemnicą.

W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej w Swierdłowsku (dzisiejszy Jekaterynburg) pod przywództwem Igora Diatłowa wyruszyła na północny Ural z zamiarem zdobycia szczytów Otorten i Ojka-Czakur. Wieczorem pierwszego lutego uczestnicy wyprawy rozbili obóz na zboczu góry Chołatczachl, aby przeczekać pogarszającą się pogodę. To, co wydarzyło się później pozostaje zagadką do dziś – wszyscy ponieśli śmierć w tajemniczych okolicznościach. W trakcie prowadzonego śledztwa powstało wiele hipotez dotyczących dramatu, który wydarzył się na Przełęczy Diatłowa.

Kilkadziesiąt lat później młoda pisarka przypadkowo trafia na informację o tragedii „diatłowców”. Jednak odtąd jej życie zaczyna w dziwny sposób splatać się z wydarzeniami z 1959 roku. Anna próbuje dociec prawdy.

MOVA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-3697-8

Tytuł oryginalny: ??????? ???????, ??? ????? ??????

Liczba stron: 302

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Dolińska-Rydzek

Audiobook

Karolina

Przełęcz Diatłowa.

Czekałam na pozycję z niecierpliwością i nie zawiodłam się! Zdecydowanie warto ją przeczytać. Póki co, to jest to mój numer jeden wśród reportaży tego roku. Polecam!

Iza Ozga

Zagadkowa

Intrygująca.Tajemnicza.Przerażająca. Na samą myśl o tej tragedii przepełnia mnie niepokój. Co tam się wydarzyło? Jestem fanką reportaży i literatury fatu w ogóle. Czy autorce uda się dowiedzieć, co było powodem śmierci turystów,którzy wyruszyli na przełęcz? Wiele pytań, lecz tak mało opowiedzi...

Ola

Przełęcz Ditałowa.

Co tak naprawdę się stało zimą w 1959 roku na Przełęczy Diatłowa? Dlaczego cała grupa uciekła z namiotu?  Dlaczego nikt nie ocalał? Naprawdę bardzo zagadkowa lektura. Do księgarni szłam z zamiarem kupna dobrego romansu, ale tak mnie zainteresował temat tajemniczego wydarzenia na Uralu, że musiałam ją kupić! Śwetna lektura.

Cena pakietu

79,80 zł

4614

Cena pakietu

94,80 zł

5514

Cena pakietu

79,80 zł

4614