Przełęcz Diatłowa Tajemnica dziewięciorga

Anna Matwiejewa

Przełęcz Diatłowa Tajemnica dziewięciorga

39,90 zł

2485

 

Jedna z najwięszych tajemnic XX wieku.

Wciągająca opowieść inspirowana tragicznymi wydarzeniami na Uralu sprzed ponad sześćdziesięciu lat, które do dzisiaj stanowi nierowiązaną zagadkę spowitą tajemnicą.

W styczniu 1959 roku grupa studentów i absolwentów Politechniki Uralskiej w Swierdłowsku (dzisiejszy Jekaterynburg) pod przywództwem Igora Diatłowa wyruszyła na północny Ural z zamiarem zdobycia szczytów Otorten i Ojka-Czakur. Wieczorem pierwszego lutego uczestnicy wyprawy rozbili obóz na zboczu góry Chołatczachl, aby przeczekać pogarszającą się pogodę. To, co wydarzyło się później pozostaje zagadką do dziś – wszyscy ponieśli śmierć w tajemniczych okolicznościach. W trakcie prowadzonego śledztwa powstało wiele hipotez dotyczących dramatu, który wydarzył się na Przełęczy Diatłowa.

Kilkadziesiąt lat później młoda pisarka przypadkowo trafia na informację o tragedii „diatłowców”. Jednak odtąd jej życie zaczyna w dziwny sposób splatać się z wydarzeniami z 1959 roku. Anna próbuje dociec prawdy.

MOVA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-664-3697-8

Tytuł oryginalny: ??????? ???????, ??? ????? ??????

Liczba stron: 302

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Dolińska-Rydzek

Audiobook

Karolina

Przełęcz Diatłowa.

Czekałam na pozycję z niecierpliwością i nie zawiodłam się! Zdecydowanie warto ją przeczytać. Póki co, to jest to mój numer jeden wśród reportaży tego roku. Polecam!

Iza Ozga

Zagadkowa

Intrygująca.Tajemnicza.Przerażająca. Na samą myśl o tej tragedii przepełnia mnie niepokój. Co tam się wydarzyło? Jestem fanką reportaży i literatury fatu w ogóle. Czy autorce uda się dowiedzieć, co było powodem śmierci turystów,którzy wyruszyli na przełęcz? Wiele pytań, lecz tak mało opowiedzi...

Ola

Przełęcz Ditałowa.

Co tak naprawdę się stało zimą w 1959 roku na Przełęczy Diatłowa? Dlaczego cała grupa uciekła z namiotu?  Dlaczego nikt nie ocalał? Naprawdę bardzo zagadkowa lektura. Do księgarni szłam z zamiarem kupna dobrego romansu, ale tak mnie zainteresował temat tajemniczego wydarzenia na Uralu, że musiałam ją kupić! Śwetna lektura.

Cena pakietu

79,80 zł

4879

Cena pakietu

79,80 zł

4879