Przekleństwa niewinności

Jeffrey Eugenides

Przekleństwa niewinności

7.2

(1688 ocen) wspólnie z

34,90 zł

2079

 

„Przekleństwa niewinności są cenną pozycją, ponadczasowym dokumentem odwiecznego niepokoju serca młodości i owocem pracy, który zasługuje na to, aby się nim delektować, cenić i dzielić z innymi.” — Michael Munro
Po raz pierwszy opublikowane w 1993, Przekleństwa niewinności oznajmiły nadejście nowego amerykańskiego pisarza. Na cichych przedmieściach Detroit pięć sióstr Lisbon – pięknych, ekscentrycznych, obsesyjnie podglądanych przez chłopców z sąsiedztwa – popełnia samobójstwo jedna po drugiej w ciągu roku. Podczas gdy chłopcy obserwują je z oddali, porażeni, one rozwiązują razem kawałek po kawałku tajemnicę rodzinnej melancholii. Ta hipnotyzująca i niedająca się zapomnieć powieść przedstawia nastoletnią miłość, niepokój i śmierć. Jeffrey Eugenides emanuje młodzieńczymi silnymi emocjami, a wrażliwość i czarny humor kreują dojrzałą historię niepodobną do innych współczesnych opowieści. Książka jest adaptacją przyjętego z uznaniem przez krytykę filmu wyreżyserowanego przez Sofię Coppolę.
„Przekleństwa niewinności” są w nowoczesny sposób klasyczne. Ta romantyczna i ponadczasowa opowieść o seksie i samobójstwie zmieniła i zmitologizowała życie mieszkańców przedmieść środkowej Ameryki.

Sonia Draga
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-0693-1

Tytuł oryginalny: Virgin Suicides

Liczba stron: 264

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Tłumaczenie: Witold Kurylak

 

Cena pakietu

74,80 zł

4473

Cena pakietu

74,80 zł

4473