Prada. Obyczajowy fenomen

Paracchini Gian Luigi

Prada. Obyczajowy fenomen

6.0

(74 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2993

 

Włochy, Mediolan, rok 1977. Spotkanie dwojga ludzi. On – Patrizio Bertelli – przedsiębiorca i wulkan pomysłów. Ona – Miuccia Prada – wytworna signorina, spadkobierczyni rodzinnej firmy i walcząca feministka. Nić porozumienia związała ich zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym.
Obecnie Prada to coś znacznie więcej niż dochodowa firma. To także symbol koncepcyjnego stylu, który przełamał dotychczasowe kanony estetyczne, stworzył nowe trendy i odcisnął piętno na modzie. W niezwykłej książce Paracchini analizuje kluczowe etapy tego fenomenu: od powstania firmy przez jej rozkwit i ekspansję po ślubie Miucci z Bertellim aż po osiągnięcie pozycji uznanej marki eksperymentującej w tak różnych dziedzinach, jak sztuka, architektura i…regaty żeglarskie.
A co z parą głównych bohaterów? Pośród niezliczonych sukcesów i nielicznych porażek Miuccia Prada i Patrizio Bertelli stanowią epicentrum tego uniwersum. Pod wieloma względami ich historia sprawia wrażenie zaczerpniętej wprost z kart powieści.

Dolnośląskie
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2013-06-17

ISBN: 978-83-245-9314-9

Tytuł oryginalny: Vita Prada

Liczba stron: 216

Format: 165x245mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Karolina Dyjas-Fezzi

Komentarze nie są potwierdzone zakupem