Praca przymusowa cudzoziemców w Polsce analiza zjawiska w wybranych grupach imigranckich

Paweł Dąbrowski

Praca przymusowa cudzoziemców w Polsce analiza zjawiska w wybranych grupach imigranckich

29,00 zł

2375

 

Problematyka podjęta przez autora pozostaje jedną za najmniej rozpoznanych w literaturze przedmiotu zajmującej się procesami migracyjnymi. Dlatego też można unać ją za nowatorską. Stanowi studium analizy mechanizmów zaistnienia pracy przymusowej w Polsce. Pomimo tego, że Polska pozostaje krajem mało atrakcyjnym dla imigrantów, obecne są przypadki wykorzystywania cudzoziemców, które noszą znamiona pracy przymusowej, i niewskazane jest traktowanie pracy przymusowej w Polsce jako zjawiska egzotycznego.
Ze względu na interdyscyplinarny charakter książka zainteresuje nie tylko prawników, ale także socjologów, a nawet psychologów i dziennikarzy. Jest to pozycja, po którą mogą sięgnąć zarówno teoretycy zajmujący się problemem pracy przymusowej, jak też praktycy, w tym w szczególności urzędnicy państwowi i pracownicy organizacji pozarządowych zajmujący się pomocą ofiarom pracy przymusowej, policjanci, prokuratorzy i sędziowie.
Jest to pierwsze tak kompleksowe i interdyscyplinarne opracowanie dotyczące problemu pracy przymusowej cudzoziemców w Polsce i jedno z niewielu o tej tematyce.

Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-235-1378-0

Liczba stron: 200

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

Cena pakietu

68,90 zł

4769