Poznaj Tableau 2022. Wizualizacja danych, interaktywna analiza danych i umiejętność data storytellingu

Joshua N. Milligan

Poznaj Tableau 2022. Wizualizacja danych, interaktywna analiza danych i umiejętność data storytellingu

8599

 

Dane stały się paliwem rozwoju cywilizacji. Wykorzystanie ich potencjału jest jednak trudne: problemem okazuje się wyciąganie z nich informacji i wniosków, aby można było na ich podstawie podejmować trafne decyzje. Jednym z narzędzi ułatwiających tę pracę jest Tableau - program do analityki danych, który umożliwia ich zrozumienie, interpretację i prowadzenie na nich efektywnych działań.
Dzięki tej książce płynnie rozpoczniesz pracę z Tableau 2022 i nauczysz się wizualizacji danych. Dowiesz się, jak je analizować i przedstawiać w formie graficznej, a także jak opowiadać oparte na nich historie. W tym wydaniu ujęto najnowsze funkcje programu, między innymi rozszerzenia pulpitów nawigacyjnych, Explain Data i integrację z CRM Analytics (Einstein Analytics), służącym do modelowania predyktywnego w Tableau. Pokazano również, jak używać tabel i obliczeń na różnych poziomach szczegółowości i stosować wizualną analitykę statystyczną. Następnie zademonstrowano techniki łączenia różnych źródeł danych z funkcjonalnościami modeli danych Tableau wraz z mapami i wizualizacjami geoprzestrzennymi. Z tego przewodnika dowiesz się też, jak korzystać z funkcji Tableau Prep Builder, by skutecznie oczyścić i zorganizować dane.
Dzięki książce nauczysz się:
* tworzyć zachwycające wizualizacje złożonych danych
* budować interaktywne pulpity nawigacyjne
* korzystać z obliczeń w celu rozwiązywania problemów i uzupełniania analiz
* wzbogacać możliwości Tableau poprzez rozszerzenia, skrypty i CRM Analytics
* oczyszczać i organizować dane w Tableau
* tworzyć angażujące historie oparte na danych
Przekonaj się, co Tableau wyczaruje z Twoich danych!

Helion
Oprawa miękka

Wydanie: Piąte

ISBN: 978-83-832-2372-8

Tytuł oryginalny: Learning Tableau 2022: Create effective data visualizations, build interactive visual analytics, and improve your data storytelling capabilities, 5th Edition

Liczba stron: 592

Helion

Format: 165x235mm

Cena detaliczna: 139,00 zł

Tłumaczenie: Anna Mizerska

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem