Powrót z Bambuko

Katarzyna Nosowska

Powrót z Bambuko

7.3

(5809 ocen) wspólnie z

39,90

 

Druga książka Katarzyny NosowskiejKsiążka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”

Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”.

Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

Książka wzbogacona ilustracjami Izabeli Kaczmarek-Szurek.

Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba.

Kaśka Nosowska
„Powrót z Bambuko” - więcej informacji od księgarni Matras

Każdy, kto zna twórczość muzyczną Katarzyny Nosowskiej, będzie wiedział, czego może spodziewać się po książce pod tytułem „Powrót z Bambuko”. Jest to zbiór esejów, nasączonych ironicznym spojrzeniem na świat, a czasem kąśliwymi uwagami, które jednak zawsze trafiają w punkt! Książka „Powrót z Bambuko” to nie ciąg skarg i narzekania, a raczej trafne podsumowanie rzeczywistości w humorystyczny, typowy dla Katarzyny Nosowskiej, sposób. Niektórzy czytelnicy mogą być zaskoczeni, że mało jest w tej książce tematów muzycznych. Czy to plus, czy minus - to już każdy czytelnik oceni sam. Pewne jest to, że autorka postanowiła spróbować swoich sił jako pisarka i felietonistka, co wychodzi jej naprawdę przyzwoicie. Świetna lektura, która niejeden raz wywoła uśmiech na twarzy czytelnika!

Wielka Litera
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

Wielka Litera

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2020

Komentarze nie są potwierdzone zakupem