Poranki Teka poetycka

Bogusław Byrski

Poranki Teka poetycka

 

Poranki to zbiór krótkich form prozy poetyckiej autorstwa Bogusława Byrskiego. Filozoficzne, a jednocześnie niepozbawione humorystycznych akcentów przemyślenia na temat przemijania. Tekst zilustrowany jest grafikami komputerowymi Igi Mikulskiej. Na awersach kart umieszczone są grafiki wraz z tekstem, stanowiącym ich integralną część. Rewersy, opatrzone tylko ozdobną ramką i napisem: „Narysuj swój poranek”, umożliwiają czytelnikowi umieszczenie w tym zbiorze własnych ilustracji bądź tekstów zainspirowanych lekturą.

Autor tekstu, Bogusław Byrski, urodzony w Pszczynie na Śląsku, ukończył Państwową Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Jest aktorem Teatru im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie. Tworzy nie tylko teatr, ale także inne formy sztuki. Współpracuje z wieloma instytucjami i firmami. Jest właścicielem firmy Projekt Kultura. Znany jest także jako Człowiek z maszyną.

Ilustratorka, Iga Mikulska, zajmuje się malarstwem i grafiką. Tworzy obrazy, grafiki komputerowe oraz ilustracje. Ukończyła Wydział Artystyczny na UMCS w Lublinie. Po studiach zajmowała się głównie malarstwem. Do działań malarskich z czasem dołączyła grafikę komputerową. Jej prace graficzne oparte są na podziale tworzącym dwa obrazy opowiadające wspólną historię. Bardzo dużą wagę przykłada do koloru oraz prostych form, które tworzą graficzne kompozycje.

Norbertinum
Oprawa: Kartonowa Foliowana

ISBN: 978-83-722-2557-3

Liczba stron: 16

Format: 240x165mm

Cena katalogowa: 43,55 zł