Poradnik dla doktorantów i habilitantów nauk o bezpieczeństwie

Andrzej Dawidczyk

Poradnik dla doktorantów i habilitantów nauk o bezpieczeństwie

44,20

 

Przygotowanie każdej pracy promocyjnej, zwłaszcza zaś doktoratu i habilitacji, wymaga solidnego przygotowania organizacyjnego i metodologicznego. Poszczególne etapy przygotowań, począwszy od zbudowania koncepcji doktoratu czy habilitacji (być może zresztą najtrudniejszej części wysiłku promocyjnego) poprzez zgromadzenie materiału badawczego, organizację i przeprowadzenie badań terenowych, opracowanie wyników, pisarskie przygotowanie książki, a na obronie kończąc, to bardzo trudne, złożone i czasochłonne czynności.

Poradnik jest opracowaniem, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób ubiegających się o stopnie w naukach o bezpieczeństwie wyżej wymienionych działaniach. Wyróżnia go:
- forma opracowania,
- swobodny język,
- przykłady, wzorce, omówienia najczęściej popełnianych błędów,
- bardzo duża ilość, często zabawnych ilustracji.

W przystępny sposób opisuje zarówno warstwę organizacyjną procesu, jak też metodologiczną, sprawiającą szczególnie wiele kłopotów. Charakteryzuje problemy gromadzenia i opracowywania danych, wyprowadzania wniosków, weryfikacji przyjętych założeń i hipotez badawczych.

Zadaniem poradnika jest ułatwienie kandydatom drogi do uzyskania wymienionych stopni naukowych, wytyczenie pewnej ścieżki, po której mają się poruszać, aby osiągnąć sukces.

Difin
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-827-0155-5

Liczba stron: 156

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 55,00 zł

Komentarze nie są potwierdzone zakupem