Polska. Dzieje. Mapy. Kalendarium

Bogusław Brodecki

Polska. Dzieje. Mapy. Kalendarium

24,90 zł

1832

 

Publikacja obejmuje dzieje Polski od Mieszka I do czasów najnowszych, bogato ilustrowane, opatrzone licznymi mapami i kalendarium.

Staraliśmy się, zgodnie z duchem czasu, nie ograniczać tematyki do tradycyjnego opisu dziejów politycznych czy gospodarczych, ale potraktowaliśmy ja jak najbardziej kompleksowo. Stąd fragmenty poświęcone geografii politycznej i historycznej, opisy najbardziej znanych zabytków. Niewątpliwie najbardziej oryginalna częścią dzieła jest chronologiczny wykres porównawczy dziejów Polski. O tym, jak się nim posługiwać, informuje instrukcja zmieszczona wewnątrz publikacji, w sąsiedztwie tego wykresu.

Nie zamierzamy wyważać otwartych drzwi i formułować nowych sądów w odniesieniu do historii ojczystej, nie chcemy deprecjonować przyjętych ustaleń, daleka jest też nam intencja wszelkich przewartościowań - w tego rodzaju dziele nie ma miejsca na takie posunięcia. Jeżeli wartość poznawcza zostanie oceniona pozytywnie przez Czytelników, to oznacza, że osiągnęliśmy cele, jakie sobie postawiliśmy.

Bellona
Oprawa twarda

Data pierwszego wydania:
2015-04-30

ISBN: 978-83-111-3719-6

Liczba stron: 128

Format: 250x320mm

Cena katalogowa: 24,90 zł