Pokój

37,00 zł

2285

Ciepła i wzruszająca powieść opowiedziana głosem małego chłopca.

PRZECZYTAJ KSIĄŻKĘ, KTÓRA ZAINSPIROWAŁA TWÓRCÓW FILMU „POKÓJ”.


„Ta książka to coś więcej niż tylko wyobrażenie traumy potwornie skrzywdzonych ludzi”.

Zwierciadło„To niezwykle zapadająca w pamięć lektura, którą można odczytywać na wielu płaszczyznach – psychologicznej, socjologicznej i politycznej. To zupełnie wyjątkowy sposób pisania o miłości, dający nowe spojrzenia na świat, w którym żyjemy”.

The New York Times„Powieść napisana trzeźwym, przekonującym stylem jest mądra, a chwilami, o zgrozo, nawet zabawna”.

Gazeta Wyborcza, Duży FormatDla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem. To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie na wypadek, gdyby przyszedł Stary Nick.
Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego Mamy więzieniem, w którym została zamknięta przed siedmioma laty. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i Mama zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo…
Porywająca historia o matce i synu oraz ich miłości pozwalającej przetrwać to, czego przetrwać niepodobna. To powieść przejmująca, chwytająca za serce, poruszająca najczulsze struny naszej wrażliwości.

Powieść nominowana mi. in. do Nagrody Bookera i Orange Prize for Fiction!

Sonia Draga
Oprawa: Kartonowa Foliowana

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-799-9685-8

Tytuł oryginalny: Room

Liczba stron: 408

Sonia Draga

Format: 15.0x21.0cm

Cena katalogowa: 37,00 zł

Tłumaczenie: Ewa Borówka