Poezja w fazie krytycznej i inne studia z literatury polskiej

Rolf Fieguth

Poezja w fazie krytycznej i inne studia z literatury polskiej

20,00 zł

1400

 

Rolf Fieguth, ur. 1941 w Berlinie, jest profesorem slawistyki we Fryburgu Szwajcarskim i jednym z bardziej znanych polonistów niemieckojęzycznych.
Niniejszy tom zawiera wybór jego artykułów na temat literatury polskiej od Kochanowskiego do Różewicza. Opublikował wiele rozpraw teoretycznych, inspirowanych przez prace Romana Ingardena oraz strukturalistów czeskich i warszawskich, zajmował się również literaturą rosyjską. Jest autorem książki o formach kompozycji cyklicznej i asocjacyjnej u Mickiewicza (wyd. niemieckie 1998, wyd. polskie w przygotowaniu). Obecnie prowadzi szerzej zakrojone badania nad cyklem poetyckim w literaturze polskiej i europejskiej.
Profesor Rolf Fieguth jest też wybitnym tłumaczem, przyswoił nauce i literaturze niemieckiej liczne prace naukowe (Ingardena, strukturalistów warszawskich) oraz teksty literackie, trudne i czasami niewdzięczne w przekładzie, przede wszystkim wiersze Josifa Brodskiego, Cypriana Norwida (całe Vade-mecum), ostatnio Tomasa Venclovy, ale także utwory Witolda Gombrowicza - Trans-Atlantyk oraz Ślub.

Świat Literacki
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-886-1203-4

Liczba stron: 328

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 20,00 zł

Tłumaczenie: Katarzyna Chmielewska