Podpalacze książek Tom 1 Mój brat strażnik

Marine Carteron

Podpalacze książek Tom 1 Mój brat strażnik

36,00 zł

2306

 

Pierwszy tom trylogii.

Znakomicie napisana książka akcji dla młodzieży o braterstwie, przyjaźni, miłości i … książkach, które od wieków są atrybutem wiedzy ale i źródłem odwiecznego konfliktu dobra ze złem. Lekkość pióra autorki, a w ślad za nim tłumacza pozwalają na lekturę wartką i przepełnioną elementami młodzieńczego humoru.

August Mars ma 14 lat, odwagę w sercu i dystans do otaczającej rzeczywistości. Jego młodsza siostra Cezaryna ma fotograficzną pamięć i genialnie liczy. Ich ojciec – kustosz we francuskiej Bibliotece Narodowej – ginie w tajemniczych okolicznościach. Rodzeństwo wraz z mamą przeprowadza się z Paryża do dziadków, mieszkających w dawnej posiadłości templariuszy. Tam dowiadują się, że należą do niezwykłej rodziny, od wieków sprawującej pieczę nad zapisaną w książkach całą mądrością świata. Ich los jest zagrożony.

Trylogia Podpalacze książek przeniesie Was w świat konfliktu mogącego zniszczyć ludzkość. Na szczęście August i Cezaryna dysponują bronią, która może zapewnić im zwycięstwo: poczuciem humoru i chęcią działania!

Wytwórnia
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-640-1112-2

Tytuł oryginalny: Les Autodafeurs 1. Mon frere est un gardien

Liczba stron: 328

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 36,00 zł

Tłumaczenie: Przemysław Szczur

Cena pakietu

80,90 zł

5000