Pasterska korona

Terry Pratchett

Pasterska korona

7.6

(846 ocen) wspólnie z

1984

Ostatnia powieść ze Świata Dysku

Drżenie światów.
Głęboko w Kredzie coś się poruszyło. Sowy i lisy to wyczuwają. Tiffany także, przez swoje buty. To dawny nieprzyjaciel gromadzi siły.
To czas zakończeń i początków, starych przyjaciół i nowych, rozmycia granic i przesunięcia mocy. Teraz to Tiffany stoi pomiędzy światłem i ciemnością, dobrem i złem.
Horda elfów szykuje się do inwazji i Tiffany musi wezwać wszystkie czarownice, by stanęły przy niej. By broniły świata. Jej świata.
Będzie rozliczenie...

To nie jest po prostu świetna powieść o Dysku, to powieść niezwykła... Wspaniałe podsumowanie.

Kat Brown, „Daily Telegraph”Z mroków demencji rozbłyskuje piękna opowieść: ostatnia książka Terry'ego Pratchetta to zabawne i nieustraszone pożegnanie... To książka, którą warto przeczytać dwukrotnie, raz za razem.

Christopher Stevens, „Daily Mail”Pogodne pożegnanie mistrza fantasy... Wysokooktanowa zawartość literacka.

Nicholas Tucker, „Independent”Terry Pratchett nigdy nie był tak dowcipny, tak bezpośredni i tak szczodry, jak w tej – swojej ostatniej – powieści ze Świata Dysku

Amanda Craig, „Guardian”„Pasterska korona” jest czasem smutnym, często zabawnym i niewątpliwie odpowiednim świadectwem życia i pracy Terry'ego Pratchetta.

David Barnett, „Independent”
Terry Pratchett był uznanym twórcą, autorem niezwykle popularnego na całym świecie cyklu o świecie Dysku. Pierwsza powieść tego cyklu, „Kolor magii”, została wydana w roku 1983. Jego czterdziesta powieść o Dysku, „Para w ruch”, ukazała się w roku 2013. Jego książki doczekały się licznych adaptacji scenicznych i filmowych, a ich autor był wielokrotnie nagradzany – zdobył m.in. Medal Carnegie i został nobilitowany za zasługi dla literatury. Zmarł w marcu 2015 r.

Prószyński i S-ka
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2016-05-18

ISBN: 978-83-8069-346-3

Tytuł oryginalny: Shepherd

Prószyński i S-ka

Format: 142x202mm

Cena detaliczna: 32,00 zł

Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa

Świat Dysku

Rok wydania: 2016; Świat Dysku

Wejdź do ”Świata Dysku”

Terry Pratchett w wywiadzie opowiada o 25-leciu ”Świata Dysku”

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka