Pan Blaki

27,00 zł

1799

 

„Granie w totka, wizyta w urzędzie i u lekarza, branie kredytu, parzenie herbaty, zakupy... Czynności tak powszechne, że aż banalne. Jednak, gdy im się przyjrzeć, okazują się świetnym punktem wyjścia rozważań o sprawach najważniejszych. Tym są właśnie dla pana Blakiego, który uwikłany w prozę życia nieustannie próbuje dociec prawdziwej natury rzeczy. Z jego refleksji i spostrzeżeń wyłania się subtelne przesłanie, bardzo adekwatne do dzisiejszych, pędzących na oślep, czasów - »idź, bądź uważny«. Może świat stanie się ciekawszy, a ty odrobinę lepszy?”
Szymon Holcman

Karol Konwerski i Mateusz Skutnik w 2005 roku wydali album Blaki, którego bohaterem był - jak sami mówią - „niewielki, wiecznie czymś zatroskany facecik, który sprawia wrażenie, jakby całe życie spędzał na rozmyślaniach”. „Blaki myśli dla samej przyjemności myślenia - twierdzą jego twórcy. - A komiksy z jego udziałem czytać można dla samej przyjemności czytania”.

Inspiracją dla - drugiej w dorobku autorów - graficznej powiastki filozoficznej były tym razem Mini-wykłady o maxi-sprawach Leszka Kołakowskiego.

Znak
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2007-09-24

ISBN: 978-83-240-0868-1

Opracowanie graficzne
Mateusz Skutnik

Liczba stron: 64

Znak

Format: 205 x 285 mm

Cena katalogowa: 27,00 zł