Ostatni dzień lata

Aleksandra Muraszka

Ostatni dzień lata

8.1

(61 ocen) wspólnie z

27,84

 

Miasteczko Holton Mills w amerykańskim stanie New Hampshire. Nadchodzi koniec lata i wakacji. Zbliża się upalny długi weekend z okazji Święta Pracy. 13-letni samotnik Henry spędza czas głównie na oglądaniu telewizji, czytaniu i fantazjach. Jego jedynym towarzystwem jest rozedrgana emocjonalnie, od lat rozwiedziona z jego ojcem matka. Nagle we czwartek przed świątecznym weekendem, podczas banalnej wizyty w supermarkecie, wszystko zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni: pewien tajemniczy ranny mężczyzna prosi Henry’ego o udzielenie mu pomocy. Pięć kolejnych dni będzie w życiu Henry’ego największą lekcją, jaką może dać życie; chłopiec pozna dojmujący ból zazdrości i konsekwencje zdrady, zrozumie, że dobro tych, których kochamy, jest ważniejsze od naszego własnego – oraz że na prawdziwą miłość warto zaczekać.
Powieść Ostatni dzień lata została sfilmowana pod tytułem Długi wrześniowy weekend. W role głównych bohaterów wcielili się: Kate Winslet, Josh Brolin i Gattlin Griffith.
Autorka bestsellerów z list „New York Times’a” i była towarzyszka życia J.D. Salingera stworzyła przejmującą opowieść o miłości, seksualności, dojrzewaniu i niszczycielskim działaniu zdrady.
Zapadający głęboko w pamięć i w serce obraz okresu dorastania… Książka, od której trudno się oderwać, zmuszająca jednocześnie do głębokiej refleksji. To idealna książka późnego lata.
„Dallas Morning News”
„Ostatni dzień lata” - więcej informacji od księgarni Matras

Aleksandra Muraszka w swojej książce pod tytułem „Ostatni dzień lata”, nęci czytelnika całym spektrum emocji. Choć powieść nie jest bardzo obszerna, to dzieje się w niej mnóstwo dobrego. Czytelnicy poznają zamkniętą w sobie i wycofaną Evelyn oraz Laurenta stanowiącego jej przeciwieństwo. Postacie o zupełnie różnych osobowościach ruszają we wspólną podróż pełną śmiechu, ale również łez i wszelkiego rodzaju wzruszeń. Aleksandra Muraszka wykreowała bohaterów, których łatwo polubić, a za którymi wręcz się tęskni po odłożeniu książki. Cechą wyróżniającą „Ostatni dzień lata” jest także dobrze skonstruowana i przemyślana struktura. To spodoba się bardzo uważnym czytelnikom, którzy nie lubią porzuconych wątków i nieścisłości.

BeYa
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-832-2692-7

EAN: 9788383226927

Liczba stron: 336

BeYa

Cena detaliczna: 44,90 zł

Rok wydania: 2023

Komentarze nie są potwierdzone zakupem