Oko Dajana Pingpongista

Józef Hen

Oko Dajana Pingpongista

39,00 zł

3194

 

Czerwiec 1967-marzec 1968. Partia Gomułkii Moczarta wznieca zatrważającą kampanie antysemicką, nadając jej nazwę walki z "syjonistami". Józef Hen jak na pisarza przystało pod pseudonimem "Korab" publikuje w paryskiej "Kulturze" wysokiej rangi opowiadnia z cyklu "Oko Dajana", które cieszą się ogromną popularnością. Autor zostaje wpisany na czarną listę, tracąć możliwość wyjazdów poza granice kraju.

Po upływie ponad czterdziestu lat, w 2008 roku Hen tworzy powieść "Pingpongista". Inspiracją do napisania tejże powieści była tragedia Żydów spalonych w Jedwabnem. Narratorem utworu jest sędzia z Brooklynu-Mike, który przybył na uroczystości rocznicowe, jego celem było pomóc swemu przyjacielowi-pingpongiście.
Sześćdziesiąt lat później sędzia Mike, wstępuje w sumienia świadków dokonanych zbrodni. Wśród nich znajduję się między innymi ksiądz, którego dręczą podjęte wówczas decyzje, żałuje swojego postępowania, nie wykonania księżowskiego zadania...

Książki zostały połączone w jeden zbiór, poruszjący dotkliwy temat antysemityzmu.

Sonia Draga
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-02-13

ISBN: 978-83-811-0680-1

Liczba stron: 346

Format: 143x205mm

Cena katalogowa: 39,00 zł

Wywiad z autorem

Wioletta Siuta

polecam

mogę szczerze polecić tę pozycję Jana Hena, którego książki bardzo lubię czytać i tym razem autor mnie nie zawiódł. Od książki ciężko się oderwować pomimo, że poruszany temat jest trudny, ale to właśnie nadaje książce swoiste charakteru. 

Kamila Sośnicka

wata uwagi

Książka niewątpliwe porusza temat ciężki, mimo wszystko deceniam, że autor zdecydował sie go poruszyć. Uważam, że książka powinna być intrpretowana w szkołach ze względu na pouczającą treść. Pokazane są sytuację, pod wpływem których ludzie ukazują inne oblicze. Książka "daje do myślenia" .

Cena pakietu

78,90 zł

5588

Cena pakietu

78,90 zł

5588