Odzyskanie dobrego obiektu Psychoanaliza

Eric Brenman

Odzyskanie dobrego obiektu Psychoanaliza

49,90 zł

3212

 

"Odzyskanie dobrego obiektu to zbiór arcyważnych artykułów i seminariów Erica Brenmana, ukazujący jego wpływ na rozwój psychoanalizy i pozwalający lepiej zrozumieć jego wyróżniający się głos wśród analityków postkleinowskich.
Zebrane po raz pierwszy w jednym tomie, artykuły Brenmana dają czytelnikowi obraz rozwoju jego klinicznego i teoretycznego myślenia. Naświetlają wiele kwestii stanowiących przedmiot obecnej dyskusji o technice psychoanalitycznej, w tym takich jak:
•narcyzm analityka,
•histeria,
•odzyskanie związku z dobrym obiektem,
•znaczenie i jego pełnia,
•okrucieństwo i ograniczenie percepcji,
•wartość rekonstrukcji w psychoanalizie dorosłych.
Druga część książki dokumentuje trzy seminaria kliniczne i obejmuje przekazywanie traumy z pokolenia na pokolenie, analizę patologii borderline i psychoanalityczne podejście do ostro zdeprywowanych pacjentów.
Zbiór ten mile powitają wszyscy psychoanalitycy i psychoterapeuci oraz inne osoby trudniące się pomaganiem, zainteresowane badaniem wkładu Erica Brenmana we współczesną psychoanalizę.
Eric Brenman studiował medycynę i psychiatrię, a potem szkolił się w Brytyjskim Instytucie Psychoanalizy. Jest starszym analitykiem szkoleniowym i superwizorem w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym i byłym przewodniczącym tego Towarzystwa.
Gigliola Fornari Spoto studiowała medycynę i psychiatrię we Włoszech. Obecnie jest starszym analitykiem szkoleniowym w Brytyjskim Towarzystwie Psychoanalitycznym."

Replika
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-767-4013-3

Tytuł oryginalny: Recovery of the Lost Good Object

Liczba stron: 288

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Danuta Korziuk