Oblicze bitwy Studium nad bitwami pod Azincourt, Waterloo i nad Sommą

John Keegan

Oblicze bitwy Studium nad bitwami pod Azincourt, Waterloo i nad Sommą

64,99 zł

4391

 

"Jedna z najważniejszych prac z historii wojskowości. Oblicze bitwy to historia wojskowości pisana z perspektywy pola bitwy – bezpośrednie spojrzenie na doświadczenia żołnierzy w „punkcie maksymalnego zagrożenia”. Autor analizuje fizyczne uwarunkowania walk, emocje oraz postawy generowane przez bitwę, a także motywacje, które sprawiają, że żołnierze przeciwstawiają się nieprzyjacielowi i walczą, a nie uciekają.
John Keegan skrupulatnie przygląda się trzem słynnym bitwom i prezentuje nam żywe realia, w jakich przyszło walczyć ich uczestnikom. Nieważne czy mierzyli się z chmurami strzał pod Azincourt, salwami czworoboków pod Waterloo czy gradem stali nad Sommą.
Sir John Desmond Patrick Keegan, oficer Orderu Imperium Brytyjskiego, członek Królewskiego Towarzystwa Literatury, był brytyjskim historykiem wojskowości, wykładowcą i dziennikarzem. Wydał wiele dzieł na temat natury walki. Jego prace obejmują okres od XV do XXI wieku, podejmują zagadnienia wojny lądowej, powietrznej, morskiej, wywiadowczej, a także psychologii bitwy."

Napoleon V
Oprawa twarda

Liczba stron: 270

Cena katalogowa: 64,99 zł

Cena pakietu

104,89 zł

6591

Cena pakietu

119,89 zł

7685

Cena pakietu

104,89 zł

6785

Cena pakietu

114,89 zł

7385