O północy w Czarnobylu Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

Adam Higginbotham

O północy w Czarnobylu Nieznana prawda o największej nuklearnej katastrofie

8.2

(1857 ocen) wspólnie z

50,00 zł

2925

 

26 kwietnia 1986 roku o poranku wybucha reaktor numer cztery Czarnobylskiej Stacji Energii Atomowej. Na oczach świata wydarza się największa katastrofa nuklearna w historii.

Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym.
Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy zostały obalone.
Wiktor Briuchanow, pierwszy dyrektor, chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach.

Adam Higginbotham dotarł do wielu świadków, odtajnionych akt i niepublikowanych dotąd wspomnień, aby przedstawić historię Czarnobyla od nowa. Snuje historię pełną absurdów, rozpaczy, walki i heroizmu.

Sine Qua Non
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-10-10

ISBN: 978-83-812-9561-1

Tytuł oryginalny: Midnight in Chernobyl

Liczba stron: 560

Sine Qua Non

Format: 150x215mm

Cena katalogowa: 50,00 zł

Tłumaczenie: Robert Filipowski

O północy w Czarnobylu

Julia Autorecka

Cieszę się, że mogłam się z tym zapoznać.

Chociaż o Czarnobylu czytałam już wiele różnych publikacji, a do tego oglądałam również sławną produkcję HBO GO, „O północy w Czarnobylu" zdołało mnie na nowo zaskoczyć i dać nowe refleksje, punkty widzenia. Cieszę się, że mogłam się z tym zapoznać.

Dominika Malecka

Bardzo rzetelny, prawdziwy i trafny reportaż

Bardzo rzetelny, prawdziwy i trafny reportaż. Niezwykle dobrze się to czyta, autor posiada gawędziarski styl pisania, w którym potrafił zawrzeć wiele faktów. Polecam i tym, dla których to będzie pierwsze spotkanie z relacją czarnobylskiej tragedii, jak i wszystkim dla których to może być tylko powtórka. Warto po nią sięgnąć.

Jacek Jasiński

Polecam!

Po obejrzeniu serialu „Czarnobyl", ta pozycja powinna być jedną z obowiązkowych, ponieważ niezwykle plastycznie, jak i rzetelnie, układa w głowie wiele faktów. Widać jak wiele pracy i żmudnych research'ów autor w nią włożył i może dzięki temu tak dobrze się ją czyta. Polecam!