Nieprawdopodobna przyjaźń Izraelka, Palestynka i ich wspólna walka o pokój

Anthony David

Nieprawdopodobna przyjaźń Izraelka, Palestynka i ich wspólna walka o pokój

5.9

(14 ocen) wspólnie z

39,90 zł

2594

 

Niezwykła historia sekretnej czterdziestoletniej przyjaźni między dwiema kobietami, które choć pochodziły z wrogich obozów, miały wspólną pokojową misję
Ta podwójna biografia przedstawia burzliwe życie Rut Dajan – założycielki słynnego izraelskiego domu mody i Raymondy Tawil – palestyńskiej dziennikarki i feministki. Połączyła je przyjaźń, która pokonała wszelkie uprzedzenia i przezwyciężyła wiele przeciwności w kraju rozdartym wojną.
Autor Anthony David, nagradzany biograf i historyk, w oparciu o wywiady z bohaterkami, a także o ich pamiętniki i dzienniki w wartki i fascynujący sposób opowiada piękną historię pojednania i nadziei rozgrywającą się w atmosferze niekończącego się konfliktu bliskowschodniego.
Opowieść ta pozwala zagłębić się w zakulisowe, nieznane dzieje najsłynniejszych przywódców Bliskiego Wschodu, widziane oczami dwóch wybitnych kobiet stojących po obu stronach sporu a jednocześnie usłyszeć głos Izraelczyków i Palestyńczyków uwikłanych w konflikt. Niesie przy tym nadzieję na pokojową przyszłość.

Wydawnictwo Kobiece
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-656-0122-3

Tytuł oryginalny: An Improbable Friendship:Two Prominent Women, a Palestinian and a Jew, Join Hands to Fight for Peace

Liczba stron: 352

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Bortnowska

Promocja książki