Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

Elżbieta Sitek-Wasiak

Niepokorny. Rozmowy z generałem Adamem Rapackim

34,99 zł

2188

 

Pierwsza książka pokazująca policyjne kulisy walki z przestępczością zorganizowaną. W rozmowach z autorką generał Adam Rapacki opowiada, po co spotykał się z szefem mafii wołomińskiej, jak osobiście zatrzymywał „Nikosia”, dlaczego aż 10 lat polowano na „Baraninę”. Mówi o roli niektórych ludzi ze służb specjalnych w powstawaniu organizacji przestępczych, kulisach powstawania CBŚ i rozbijania mafii pruszkowskiej. Opowiada, jak łowcy głów tropili "Słowika" i Boguckiego, jak policjanci „kupowali” uran od rosyjskich gangsterów i o wielu nieznanych dotychczas operacjach. Generał opisuje, jak mozolnie wprowadzano nowe środki techniczne i skuteczniejsze prawo, opowiada o kłopotach ze świadkami koronnymi i sporach z prokuratorami, a także o tym, dlaczego kilkakrotnie był odsuwany ze stanowiska. Dlaczego naraził się lewicy? Czego od niego oczekiwali politycy PIS? Dlaczego odszedł z policji?
W szczerej, niepozbawionej emocji rozmowie, generał przedstawia swoją zawodową historię od szeregowca patrolującego ulice Warszawy, po generała, od studenta uciekającego na „lewizny” ze szkoły oficerskiej, po zastępcę komendanta głównego i wiceministra spraw wewnętrznych. Niepokorny to książka, która zawiera historie sensacyjne, kryminalne i polityczne, a wszystkie pochodzą z pierwszej ręki.
Elżbieta Sitek-Wasiak – autorka licznych publikacji o tematyce policyjnej, społecznej i prawnej, współautorka książki o początkach polskiej mafii Zabijałem dla mafii, była redaktor naczelna „Gazety Policyjnej”, dziennikarka miesięcznika „Policja 997”.

Czarna Owca
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-06-19

ISBN: 978-83-801-5093-5

Liczba stron: 416

Czarna Owca

Format: 135x210mm

Cena katalogowa: 34,99 zł

Cena pakietu

79,89 zł

4882

Cena pakietu

74,89 zł

4582

Cena pakietu

74,89 zł

4582

Cena pakietu

74,89 zł

4582

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka