Nie miłość Z tobą i bez ciebie

Natasza Socha

Nie miłość Z tobą i bez ciebie

39,90 zł

2474

 

Czym jest ,,niemiłość’’? Końcem wszystkiego? Czy raczej początkiem?

Pełna emocji historia pokazująca jak człowiek szybko gaśnie, jeśli nie ma już miłości. Traci chęć do życia, chowa się w sobie, zanika…

Cecylia i Wiktor są małżeństwem z kilkunastoletnim stażem, do którego wkradła się rutyna. Obydwoje marzą o rozwodzie, ale żadne z nich nie powiedziało tego nigdy na głos. Ona – spragniona komplementów i zrozumienia zaczęła pisać z mężczyznami w Internecie, a on – zakochał się w swojej studentce.
Pewnego dnia Cecylia stwierdza, że już czas poruszyć temat rozwodu, do rozmowy jednak nie dochodzi. Kobieta ma wypadek samochodowy i trafia do szpitala. Okazuje się, że teraz będzie musiała poruszać się na wózku i została skazana na pomoc swojego męża, który poczuł się zobowiązany opiekować swoją żoną dopóki nie wróci do zdrowia. Znowu zaczynają udawać rodzinę. Co z tego wyniknie? Czy ich związek ma jeszcze szanse?

Edipresse Polska
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2019-01-30

ISBN: 978-83-816-4003-9

Liczba stron: 304

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 39,90 zł

Rozmowa z autorką

Patrycja Będzińska

Świetna!

Powieść przy której czytaniu moje serce biło szybciej. Miałam wrażenie, że autorka opisuje samo życie, pokazuje jak ludzie z biegiem lat oddalają się od siebie, a uczucie się wypala. Książka jest napisana z perspektywy męża i żony przez co widzimy wszystkie emocje skrywające ich serca. Dowiadujemy się jakie mieli plany, marzenia i jak się tym wszystkim rozczarowali. Ukazana została analiza wspólnie przeżytych lat, wspomnienia oraz szeroka gama uczuć... Polecam. Zakończenie powalające!

Karolina Kozioł

Ku przestrodze

Bardzo dobra powieść zmuszająca do refleksji nad swoim życiem i własnym związkiem. Autorka pokazuje jak szaleńcza miłość może przeistoczyć się w chłód i obojętność. Właśnie tego typy książki lubię najbardziej, po których siadam z kubkiem herbaty i zastanawiam się nad otaczająca mnie rzeczywistością.

Hanna Gawrońska

Niezwykle życiowa

Natasza Socha to świetna pisarka, która ma genialny warsztat pisarski. Jestem pewna, że autorka jeszcze nie raz mnie zaskoczy! W „(Nie)miłość. Z tobą i bez ciebie" Socha ukazała wiele życiowych prawd odnośnie małżeńskiej codzienności, o drugiego człowieka przecież trzeba walczyć codziennie i codziennie się starać inaczej szybko się coś popsuje.

Katarzyna Kat

NieMiłość

"(Nie)miłość" to pełna metafor i refleksji opowieść o małżeństwie, miłości i rutynie, która może zniszczyć związek. Czasem tylko terapia wstrząsowa lub inne zdarzenie losowe jest w stanie otworzyć nam oczy.
Kiedy kończy się miłość? I czy kiedykolwiek może się skończyć? To główne pytanie, które nasuwa mi się do głowy po lekturze tej książki. Dwoje ludzi, Cecylia i Wiktor są małżeństwem od lat, wydawać by się mogło, że znają się jak własną kieszeń, nic nie powinno stać na przeszkodzie do osiągnięcia przez nich szczęścia. A jednak, życie jest przewrotne i czasem daje nam znaki, których nie zauważamy, aż spadnie na nas wielkie nieszczęście. Cecylia szuka swojego szczęścia na portalach randkowych, pragnie miłości, czuć się pożądaną, kochaną i docenioną, zaś on, Wiktor, zdaje się nie zauważać potrzeb żony, a swoje - realizuje z młodą studentką Karoliną. Oboje są winni rozpadu ich małżeństwa i oboje chcą się od siebie uwolnić, jednak kiedy Cecylia w wyniku wypadku samochodowego traci czucie w nogach i jest chwilowo zmuszona poruszać się na wózku inwalidzkim, czuje, że jednak jej uczucie do Wiktora nie wygasło tak, jak ona sądziła. Autorka zgrabnie manewruje losami głównych bohaterów, przedstawiając ich pragnienia, marzenia, wątpliwości i myśli. A my mamy za zadanie samemu domyślić się, czym taka niemiłość jest. Książka jest pełna sprzecznych uczuć i sytuacji. Pokazuje nam jaki destrukcyjny wpływ na związek ma rutyna, gdzie zapominamy o tej drugiej osobie, a skupiamy się tylko i wyłącznie na tym, czego my w danej chwili chcemy. Każdy z nas jest egoistą, czy tego chcemy czy nie, ale należy znaleźć odpowiednią równowagę i czasem zauważać też innych ludzi. W piękny sposób Natasza Socha ukazała prostotę oraz kruchość życia i emocji. Jak w jednej chwili może zmienić się całe nasze życie i hierarchia wartości. Na przykładzie bohaterów, autorka unaocznia nam również nasze słabości, których nie jesteśmy do końca świadomi. Myślę, że tytułowa (nie)miłość, to stan, w którym człowiek nie jest w stanie odejść od kogoś, kogo kiedyś kochał, ani nie widzi możliwości aby z nim dalej żyć. To smutna prawda o naszym życiu, ale jednocześnie niemiłość daje nam nadzieję na to, że można wszystko naprawić. Dzięki komunikacji międzyludzkiej i prawdziwej rozmowie, której w tych czasach zaczyna brakować, da się przetrwać wszelkie miłosne trzęsienia ziemi. Świetna obyczajówka, która pozostawia nas bez jednoznacznej odpowiedzi dotyczącej losów głównych bohaterów. Jestem ciekawa, czy będzie kolejna część historii Cecylii i Wiktora. Mam szczerą nadzieję, że tak!
Lubię proste, nieprzeciągnięte i nieprzerysowane historie, które zostawiają moją głowę pełną myśli i rozważań. Natasza Socha pokazuje nam prawdziwe życie, problemy i trud codzienności. Myślę, że wielu z Was będzie zadowolony z lektury tej powieści.

Cena pakietu

79,80 zł

4868

Cena pakietu

94,80 zł

5768

Cena pakietu

69,80 zł

4268

Cena pakietu

69,80 zł

4268