Nasza pani z Ravensbruck

Marta Grzywacz

Nasza pani z Ravensbruck

41,99 zł

3488

 

Jest 24 listopada 1947 roku, w gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie zbiera się Najwyższy Trybunał Narodowy, który ma sądzić nazistowskich zbrodniarzy.

Proces uważnie śledzą byli więźniowie obozów koncentracyjnych, również polskie i amerykańskie media. Na salę wprowadzani są kolejni oskarżeni. Wśród nich brakuje jednak Johanny Langefeld. Kobieta była strażniczką obozów w Ravensbrück i w Auschwitz. Uciekła. Parę lat później zaczną chodzić słuchy, że ktoś jej pomógł. Obiegną Kraków relacje tak nieprawdopodobne, że trudno będzie dać im wiarę.

Czy naprawdę mogło być tak, że Johannę Langefeld uwolniły z Montelupich dawne więźniarki Ravensbrück?

Ofiary miałyby uratować kata?
Takie rzeczy się przecież nie zdarzają.

W.A.B.
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-280-7284-8

Liczba stron: 390

W.A.B.

Format: 135x200mm

Cena katalogowa: 41,99 zł

Marta Żubr

Polecam!

Wspaniale napisana książka.Historia opisana jest wstrząsająca ale momentami rownież wzruszająca. Autorka podaje dużo faktów, które wzbogacają książkę i czytelnik musi sam wyciągnąć wnioski. Jedna z lepiej napisanych książek jakie w ostatnim czasie udało mi się przeczytać.

Patrycja Staniek

Bardzo wzruszająca!

Świetna pozycja! Autorka wykonała kawał wspaniałej i ciężkiej pracy. Książka zawiera dużo ciekawych faktów odnośnie obozu i reguł jakie wtedy panowały. Naprawdę warto przeczytać i bliżej poznać historię, a autorka z racji świetnego stylu przeprowadza nas przez tę podróż.

Ilona Ryba

Warto przeczytać

Książkę naprawdę polecam. Historia opisana jest dosyć wstrząsająca. Książkę czyta się świetnie z racji tego że autorka wykonała kawał dobrej roboty. Jest to bardzo wciągająca pozycja. Dzięki niej możecie przeczytać o sytuacji jaka miała miejsce w obozie i po jego likwidacji. Jest to pozycja, ktorą na pewno warto przeczytać.

Cena pakietu

81,89 zł

5882

Cena pakietu

81,89 zł

5882