Nasz ojciec esesman i męczennik Dziennik braci Schillerów

Boualem Sansal

Nasz ojciec esesman i męczennik Dziennik braci Schillerów

46,00 zł

3229

 

Rok 1994 – w Algierii toczy się wojna domowa między islamskimi fundamentalistami a siłami rządowymi. Mieszkańcy małej, zagubionej na pustyni wioski padają ofiarą Zbrojnej Grupy Islamskiej. W masakrze giną rodzice mieszkających od lat we Francji braci Schillerów. Ich żałoba okazuje się jednak tylko preludium do innego, większego cierpienia spowodowanego odkryciem, że powszechnie szanowany ojciec, były bojownik o wolność Algierii, noszący tytuł szejka, był członkiem SS i zbrodniarzem.
Poznawanie rodzinnych tajemnic doprowadza jednego z braci do samobójczej śmierci, zaś drugiemu otwiera oczy na straszliwe podobieństwo starych i nowych zbrodni, filozofii nazizmu i współczesnego fundamentalizmu.
Przerażająco szczera, oparta na autentycznej historii książka, w której splatają się Shoah, „brudna wojna” tocząca się w Algierii w latach 90. oraz sytuacja na wymykających się spod kontroli paryskich przedmieściach, skłania do bolesnej refleksji. Budowane przez autora analogie nie pozostawiają złudzeń - nad współczesnym światem wisi groźba powtarzającej się historii, a w na pozór spokojnych miasteczkach wciąż żyją duchy dawnych zbrodniarzy.

Dialog
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-612-0397-1

Tytuł oryginalny: Le village de l'Allemand ol Le journal des freres Schiller

Liczba stron: 276

Format: 135x205mm

Cena katalogowa: 46,00 zł

Tłumaczenie: Mariusz Mazurek

Cena pakietu

85,90 zł

5623

Cena pakietu

90,90 zł

5923

Cena pakietu

85,90 zł

5623