Narzeczona z getta

Sabina Waszut

Narzeczona z getta

34,90 zł

2165

 

Kiedy własnością młodego małżeństwa staje się zagadkowa szafa, Barbara postanawia odkryć jej historię. Rozpoczyna poszukiwania od ustalenia kim byli jej pierwsi właściciele. Drogi prowadzą ją do Sławkowa-miejscowości leżącej w Zagłębiu Dąbrowskim. Tam trafia na informację, że antyk należał do rodziny żydowskiej. Intensywne pozyskiwanie informacji prowadzi ją do Mikołaja-pasjonata historii, a także opiekuna żydowskiego cmentarza.

Płyty nagrobne i stare dokumenty odsłaniają historię Sary-żydówki zakochanej w synu miejscowego szklarza. Jak wojna oraz Holokaust wpłynęły na losy tej zakazanej miłości?

Książnica
Broszurowa ze skrzydełkami

Data pierwszego wydania:
2019-09-18

ISBN: 978-83-245-8404-8

Liczba stron: 304

Format: 150x210mm

Cena katalogowa: 34,90 zł

Urszula R.

P. Waszut jak zwykle genialna!!

Uwielbiam panią Sabinę, to jedna z moich ulubionych autorek. Książka "Narzeczona z getta" jest równie dobra jak poprzednie pozycje p. Waszut!! Historia jest naprawdę godna uwagi, dzięki niej zainteresowalam się wojenną tematyką książek. Lekkie pióro autorki tylko przyspiesza proces czytania. Lektura jest prawdziwą przyjemnością!!

Paulina

Antyki na wagę złota

Stare meble potrafią wzbudzać emocje. Wielokrotnie zastanawiamy sie jaka jest ich historia. Ach, gdyby antyki potrafiły przemówić, kto wie jakie historie by się za nimi kryły;) Książka bardzo mnie wciągnęła i cieżko bylo ją odłozyć nawet na moment! Momentami blisko mi bylo do wzruszeń, wzbudziła u mnie naprawdę wiele emocji. Dzięki temu mogę ją gorąco polecić, była dla mnie świetnym oderwaniem od codziennosci.

Ela Wodnicka

Fantastyczna!

Fikcja literacka, od której nie moglam się oderwać. Momentami aż pragnęlam, by była to prawdziwa historia...Zabrała mnie w przeszłość niczym wehikuł czsu i pozwolila rozbudzić wyobraźnię. Gdy zderzają się oba światy-przeszły i przyszłym tworzy się prawdziwa magia.

Cena pakietu

74,80 zł

4559

Cena pakietu

64,80 zł

3959

Cena pakietu

64,80 zł

3959