Najmroczniejsza ciemność

Carin Gerhardsen

Najmroczniejsza ciemność

29,90 zł

1854

 

Na promie płynącym ze Szwecji do Finlandii zostaje uduszona szesnastolatka. Policjantka podczas joggingu w sztokholmskim parku zauważa w zaroślach wycieńczone niemowlę. Wkrótce natrafia też na zwłoki niezidentyfikowanej kobiety. W tym samym czasie w zamkniętym na klucz mieszkaniu budzi się trzyletnia dziewczynka i stwierdza, że jest całkiem sama. Posterunek w Hammarby otrzymuje kolejne niepokojące zgłoszenia. Komisarz Conny Sjöberg i jego zespół muszą działać szybko.
"Autorce znakomicie udaje się przełamać utarte schematy związane z tym, co - jak sądzimy - czyni z człowieka przestępcę" - "Boras Tidning"
Carin Gerhardsen urodziła się w 1962 roku w Katrineholm i tam dorastała. Obecnie wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Sztokholmie. Jest matematykiem, pracowała jako konsultantka IT. W wolnym czasie lubi podróżować, rozwiązywać łamigłówki i grać w golfa. Przez krytyków jest uważana za poważną konkurentkę Lizy Marklund. REBIS opublikował jej debiutancką powieść Domek z piernika – pierwszą z serii o Hammarby.

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-03-05

ISBN: 978-83-751-0784-5

Tytuł oryginalny: Mamma, pappa, barn

Liczba stron: 392

Rebis

Format: 12.4x19.4

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Anna Krochmal, Robert Kędzierski