Na własne ryzyko Ukryte asymetrie w codziennym życiu

Nassim Nicholas Taleb

Na własne ryzyko Ukryte asymetrie w codziennym życiu

49,90 zł

3460

 

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności
W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.
„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata - dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".
John Gray, GQ

Zysk i S-ka
Oprawa twarda z obwolutą

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-6607-2

Tytuł oryginalny: Skin in The Game

Liczba stron: 400

Format: 150x225mm

Cena katalogowa: 49,90 zł

Tłumaczenie: Unterschuetz Alicja, Krzak Maciej

Cena pakietu

84,80 zł

5554

Cena pakietu

89,80 zł

5854

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka