Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera

Katarzyna Bonda, Bogdan Lach

Motyw ukryty. Zbrodnie, sprawcy i ofiary. Z archiwum profilera

7.0

(1257 ocen) wspólnie z

3990

 

Wstrząsające zbrodnie oparte na prawdziwych wydarzeniach.

Katarzyna Bonda, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych, wraz z dr Bogdanem Lachem – wybitnym profilerem, przedstawiają najciekawsze sprawy z archiwum policyjnego psychologa śledczego.

„Motyw ukryty” to reportaż kryminalny, który pozwala krok po krok śledzić etapy poszukiwać sprawców zbrodni. Dowody pojawiają się często tam, gdzie nikt by się nie spodziewał, a z pozoru zwykli ludzie okazują się przestępcami. Jednak winowajcy odpowiedzą za popełnione zbrodnie.
___

"Na tę książkę czekałam wiele lat. Po premierze Zbrodni niedoskonałej i Polskich morderczyń miałam głód reportażowego dzieła Katarzyny Bondy i nareszcie się doczekałam. Mamy okazję przyjrzeć się zbrodni z bliska, poznać jej kontekst i zobaczyć, że jej początek sięga czasem wielu lat wstecz. Motyw ukryty obnaża prawdziwe oblicze zbrodni: bezsensownej, brutalnej, ohydnej i drastycznej, i daje odpowiedź na pytanie: co musi się stać, by człowiek był w stanie odebrać komuś życie."

Justyna Mazur, Autorka podcastu "Piąte: nie zabijaj"

Muza SA
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-287-1426-7

Liczba stron: 448

Muza SA

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Katarzyna Bonda i Bogdan Lach - ”Motyw Ukryty”

Komentarze nie są potwierdzone zakupem

Piotr Główczyk

10 na 10

Książka zdecydowanie dla ludzi o mocnych nerwach i lubiących ciężkie, kryminalne historie. Katarzyna Bonda współpracując z dr Bogdanem Lachem stworzyli ekstremalnie ciekawą książkę, którą przeczytałem z zapartym tchem.. dosłownie, wryła mnie w ziemię, tym bardziej, że mam świadomość, że to działo się serio. Nie łatwo jest się po niej zebrać do życia, a tym bardziej czytając przed snem można mieć koszmary. Lubię taki dreszczyk emocji, więc daję jej ocenę 10 na 10.

Monika Lisek

Genialna!

Książki Bondy jakie do tej pory przeczytałam były zwykle fikcją, więc gdy dowiedziałam się, że te oparte są na prawdziwych wydarzeniach tym bardziej mnie zaciekawiły. „Motyw ukryty" to książka, która mówi o tragediach. Pokazuje etapy dochodzenia do prawdy, pozwala zajrzeć za kulisy kryminalistyki. Często szokuje, bo rzeczywistość okazuje się zupełnie inna niż nam się wydawało. Genialna książka!

Eliza

Śledztwo...

Od zawsze śledzę wszystkie zaginięcia, kryminalne historie opisane w mediach. Jestem na bieżąco z takimi sprawami i sama zawsze próbuję pobawić się w śledczego. Książka Katarzyny Bondy zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Pokazała prawdziwe oblicze wyjaśniania takich spraw. Myślę, że odnalazłabym się jako profiler i chciałabym kiedyś spróbować swoich sił w takim zawodzie.