Morze niegościnne

Jakub Szamałek

Morze niegościnne

29,99 zł

1499

 

• Powieść kryminalna osadzona na skraju starożytnego świata
• Główny bohater prowadzi śledztwo, które zmieni jego życie i bieg historii
• Jakub Szamałek, absolwent uniwersytetów w Oxfordzie i Cambridge, scenarzysta studia CD Projekt RED, zabiera Czytelnika w podróż po egzotycznych stepach antycznej Ukrainy.

Leochares przybył do położonych nad Morzem Czarnym miast Bosporu w poszukiwaniu spokoju i szansy na nowy start, z dala od wojen i wielkiej polityki. Po kilku latach beztroski zostaje jednak rzucony wbrew własnej woli w sam środek spisku, który ma wstrząsnać całym starożytnym światem.
W siedzibie władcy Bosporu zostaje zamordowany poseł prowadzący sekretne negocjacje. Leochares musi odnaleźć zabójcę, nim wieści o jego śmierci zburzą kruchy pokój i pogrążą greckich osadników w bratobójczej walce. Prowadząc gorączkowe dochodzenie, Leochares obnaża sieć pałacowych intryg, poznaje bliżej tajemnicze ludy zamieszkujące rubieże znanego świata – i odkrywa, że jego żona zna się na prowadzeniu śledztwa nie gorzej, niż on sam. Jednak wspólne dochodzenie prawdy oddala ich od siebie, zamiast przybliżać, stawiając przyszłość z trudem uratowanego związku pod znakiem zapytania.

Muza
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-05-18

ISBN: 978-83-775-8375-3

Liczba stron: 304

Format: 130x205mm

Cena katalogowa: 29,99 zł

Cena pakietu

69,89 zł

3893

Cena pakietu

99,89 zł

5693