Mój tydzień z Marilyn

Colin Clark

Mój tydzień z Marilyn

29,90 zł

2033

Rozmawiając w łóżku z Marilyn Monroe

W 1956 roku Marilyn Monroe przyjeżdża do Anglii kręcić nowy film. To jej miesiąc miodowy - dwa tygodnie wcześniej wyszła za mąż za znanego dramaturga Arthura Millera. Wszystko wygląda jednak zupełnie inaczej, niż sobie wyobrażała. Członkowie ekipy filmowej uważają ją za rozkapryszoną gwiazdkę z Hollywood, brytyjski partner filmowy poniża ją przy każdej okazji, a z zapisków swojego męża dowiaduje się, jak wielkim jest dla niego rozczarowaniem.

Nieoczekiwanie Marilyn odkrywa bratnią duszę w Colinie Clarku - filmowym chłopcu na posyłki, z którym zaczyna spędzać każdą wolną chwilę. Opuszczona przez męża, właśnie jemu opowiada w łóżku o swoim dzieciństwie, karierze i o mężczyznach, którzy zrobią wszystko, aby do tego łóżka ją zaciągnąć... 

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Dopiero po wielu latach Colin Clark zdecydował się opowiedzieć o tym, co przez krótki tydzień połączyło go z amerykańską boginią kina. O czymś bardziej intensywnym i intymnym niż seks. O czymś, co na zawsze pozostało w ich sercach. O czymś, co mówi o Marilyn Monroe więcej niż setki jej biografii. 

Złoty Glob i nominacja do Oscara dla Michelle Williams - odtwórczyni roli Marilyn Monroe w filmowej adaptacji książki!     

Znak
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2012-02-27

ISBN: 978-83-240-1921-2

Opracowanie graficzne
Paweł Panczakiewicz / PANCZAKIEWICZ ART.DESIGN

Tytuł oryginalny: My week with Marilyn

Liczba stron: 192

Znak

Format: 124x190

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Matylda Biernacka

Tomasz Raczek o książce ”Mój tydzień z Marilyn”

Mój tydzień z Marilyn - trailer filmu