Mój drugi brzeg

Janusz Muzyczyszyn

Mój drugi brzeg

33,90 zł

2499

 

Czym okaże się drugi brzeg?

Powieść, w której główną rolę odgrywa Jan Marczak. Mężczyzna ma osiemdziesiąt lat i niedawno uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Po tym wydarzeniu od razu trafił do szpitala. Gdy jego stan się unormował od razu został przeniesiony do domu opieki…
Te przykre wydarzenia spowodowały, że Jan zyskał niejako szansę na przemyślenie swojego dotychczasowego życia. Na nowo przywraca wspomnienia. Myśli o dawnych relacjach z kobietami- nie tylko o tych pozytywnych. Zastanawia się też nad tymi, które mogły zranić którąś z osób. Oprócz rozmyślań nad ubiegłymi wydarzeniami- analizuje także teraźniejszość. Martwi się o swojego syna i o to w jaki sposób chłopak ułoży sobie swoje dorosłe życie.

Książka ta to podróż po życiu, które niejednokrotnie nie było łatwe. To wyprawa przez samotność, tęsknotę, witalność, nadzieję i humor.

Czy Jan będzie potrafił wybaczyć samemu sobie złe zachowania z przeszłości? Czy będzie w stanie zrozumieć i wybaczyć innym? Czy poradzi sobie z ranami, które ciągle się nie zagoiły? Czy będzie potrafił odnaleźć się w domu opieki?

WasPos
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2019-07-23

Liczba stron: 226

WasPos

Format: 14.5x20.5 cm

Cena katalogowa: 33,90 zł

Bartek Zdun

Mój drugi brzeg

Co znajduje się na drugim brzegu? Czy starość to okres, który istnieje tylko po to, aby mieć czas na refleksje? Wtedy stopujemy z życiem. Wszystko robimy wolniej, mamy nareszcie czas. Czy nie jest za późno? Tego nie wiadomo. Taka refleksja natchnęła mnie po przeczytaniu tego tytułu. Obawiam się starośći, że nie będę w stanie  żyć z ciągłymi myślami, że mogłam zrobić to lepiej, inaczej. Codzienne zastanawianie się nad tym czy kogoś nie skrzywdziliśmy. Czy nie powinno być tak, ze dopiero gdy zrozumiemy powinnismy przepraszać? Może 80 lat to jeszcze czas na poprawe siebie i swoich zachowań. Może to najwyższy czas by przeprosić.

Bardzo głęboka, niesamowita książka.

Jolanta Kawka

Co widnieje na drugim brzegu?

Współczesna proza o przemijaniu, o tym, że życie składa się z samych ulotnych chwil przepłnionych złymi i dobrymi sytuacjami. To co czujemy na końcu zależy od tego, co było silniejsze: dobro czy zło? Czy można naprawić błędy młodości po wielu latach? Czy można wybaczyć przeszłość?

Bardzo ciekawa propozycja, niesamowicie wciagająca. Serdecznie polecam 

Danuta Jankowska

Polecam

Niesamowicie nostalgiczna książka po prostu o życiu. Główny bohater jest osobą starszą. Trafia do szpitala z dość poważnymi obrażeniami. Wydarzenie to stało się początkiem drogi przemyśleń o życiu. Po co to wszystko skoro minęło tak szybko?

Bardzo mądra książka, którą czyta się z ogromną lekkością. Mimo, że przede wszystkim to nostalgia to między wersami odnajdziemy także radosne fragmenty. Jan Marczak to przecież witalny facet!

Gorąco polecam