Mniej znaczy więcej duchowość dla zabieganych

Brian Draper

Mniej znaczy więcej duchowość dla zabieganych

29,90 zł

2117

 

Więcej, lepiej, szybciej to współczesna mantra.
Pośród rozgorączkowanej i obłąkańczej kultury Zachodu, w zalewie ściąganych materiałów, tekstów, uaktualniania statusu, poczty elektronicznej, smartfonów; w szaleńczej pracy, w której musimy wyglądać na nieustannie zajętych, w świecie konsumpcji, w którym nieprzerwanie gonimy za nowymi rzeczami, aby być na bieżąco z gadżetami, jak i nadążać za innymi, żyjąc pod presją, aby być kimś, aby zrobić coś ze swoim życiem i być odbieranym jako człowiek sukcesu – pośród tego wszystkiego Brian Draper…
…zatrzymuje się. Robi sobie przerwę. Wdycha. Wydycha. Słucha. I pyta:
W jaki sposób możemy po prostu żyć?
To ścieżka kontrintuicyjna – droga mniej uczęszczana - dzięki której w tajemniczy sposób możemy osiągnąć więcej, robiąc mniej, dotrzeć do celu szybciej, gdy zwolnimy, i stać się bogatsi, ucząc się rezygnować z tego, co uważamy za swoje.
„W krzątaninie codziennego życia – wypełnionego gorączkowymi rozterkami i szalonymi rozrywkami – książki Briana Drapera inspirują nas, żebyśmy się zatrzymali na tyle długo, by wsłuchać się w szept naszej duszy, odkryć na nowo cud istnienia, i sławić własne miejsce na świecie”.
Steve Chalke, założyciel „Oasis Global” i „Stop the Traffik”.
PRAWE SKRZYDEŁKO
W życiu musi być coś więcej. Prawda?(…)
Kłopot polega na tym, że jesteśmy w nieciekawym położeniu. Jeśli bowiem nawet wyczuwamy to głębsze pragnienie czegoś „więcej” pod względem jakościowym, to jakaś zaprogramowana reakcja każe nam szukać czegoś więcej pod względem ilościowym –zarobić więcej, kupić więcej, mieć więcej, osiągnąć więcej. I w trakcie tego zawsze stać się kimś więcej…
Postępujemy tak, ponieważ nie wyobrażamy sobie, że życie w ogóle może być inne.
A co, jeśli wszechświat został urządzony nie tak, żebyśmy tylko brali więcej i robili więcej dla siebie? Czy zauważyłeś, że zawsze wtedy, gdy staramy się dostać więcej, to kończy się na tym, że tak naprawdę mamy mniej? Mniej spokoju, mniej czasu, mniej zadziwienia, mniej życia?(…)
A co, jeśli wszechświat jest miejscem kontrintuicyjnym, w którym zyskujesz więcej, mając mniej, w którym osiągasz więcej, nie dążąc do wszystkiego za wszelką cenę?
Chcę w tym życiu stać się częścią rozwiązania, a nie problemu. Chcę móc spojrzeć w oczy swoim dzieciom i powiedzieć:
Odegrałem swoją rolę. Przebudziłem się.
Wróciłem do życia.
Brian Draper
LEWE SKRZYDEŁKO
„To naprawdę inspirująca wizja. Współczesny odpowiednik Śmierci Iwana Iljicza Lwa Tołstoja – wezwanie skierowane do nas wszystkich, abyśmy się wreszcie przebudzili”.
Oliver James
autor They F*** You Up: How to Survive Family Life
„Książka Mniej znaczy więcej jest rzadkim darem niebios – prosta, głęboka i praktyczna. Brian Draper łagodnie prowadzi cię drogą mniej uczęszczaną, do miejsca, gdzie możesz znaleźć życie, jakiego pragniesz, tam, gdzie ono zawsze było, w tym życiu, które masz”.
Loretta Minghella
prezes Christian Aid
„Kiedy poznałem Briana, zaskoczyło mnie to, jak czystym głosem przemawia, w zupełnie nowy sposób wyrażając swoją wiarę we współczesnym świecie. Cieszę się, że nie przestaje ofiarowywać nam książek takich jak ta. Przygotujcie się na oświecenie i inspirację”.
Rob Bell
autor bestsellera What We Talk About When We Talk About God

Zysk i S-ka
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2013-09-24

ISBN: 978-83-778-5170-8

Tytuł oryginalny: LESS IS MORE. SPIRITUALITY FOR BUSY LIFE

Liczba stron: 176

Format: 145x205mm

Cena katalogowa: 29,90 zł

Tłumaczenie: Justyna Grzegorczyk