Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny

16,90 zł

1132

 

Zabawne przygody Mikołajka i jego kolegów. Poznaj bliżej Jadwinię i baw się doskonale podczas czytania wciągającej lektury. Książka idealna dla Czytelników w każdym wieku.

Przygody Mikołajka bawią Czytelników od kilku pokoleń. Rozrabiaków, z tytułowym bohaterem na czele, zna niemal każdy. Perypetie Alcesta, Ananiasza, Gotfryda, Euzebiusza, Joachima, Maksencjusza i Jadwinii bawią i wciągają bez końca. Jeśli lubisz przygody Mikołajka i jego kolegów, to książki z serii "Mikołajek i jego paczka" z pewnością Cię nie zawiodą.

Jadwinia to dziewczynka, która mieszka obok domu Mikołajka. Dziewczynka ma jasne włosy, niebieskie oczy i różową cerę. Mikołajek uważa, że Jadwinia jest bardzo ładna. Jego koleżanka ma dużo zajęć: gra na fortepianie i robi wiele innych rzeczy. Chłopiec nie spotyka się z nią zbyt często, gdyż jego rodzice nie bardzo lubią się z rodzicami Jadwini. Mikołajek nie przestaje jednak twierdzić, że dziewczynka chyba kiedyś zostanie jego żoną.

Jadwinia kocha śpiewać, tańczyć i bawić się w dom. Lubi grać w różne gry, jednak jedynie według swoich własnych, nieraz skomplikowanych zasad, dzięki którym zawsze może wygrywać. Dziewczynka jest również szczęśliwa, gdy odwiedza ją Mikołajek. Jadwinia nie lubi jednak, kiedy chłopiec nie chce się z nią bawić w dom. Nie cierpi też przegrywać.

Autorem opowieści o Mikołajku i jego kolegach jest francuski pisarz, René Goscinny. Żyd polskiego pochodzenia, urodził się we Francji w Paryżu w 1926 roku. Zmarł 5 listopada 1977. Ilustracje do pisanych przez niego historyjek o Mikołajku zostały wykonane przez znakomitego rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Artysta urodził się w 1932 w Bordeaux.

Znak emotikon
Znak emotikon

Cena katalogowa: 16,90 zł