Mikołajek i jego paczka. Gotfryd

Jean-Jacques Sempé, René Goscinny

Mikołajek i jego paczka. Gotfryd

7.7

(9 ocen) wspólnie z

16,90 zł

1132

 

Poznaj Mikołajka i jego kolegów. Przyjrzyj się bliżej postaci Gotfryda i odkryj kolejne zabawne historie. Wciągające perypetie zwariowanych chłopców podbiją Twoje serce.

Gotfryd to chłopiec, który po prostu uwielbia się chwalić. Jego tata jest bogaty, dlatego zawsze może liczyć na wiele nowych zabawek. Chłopiec mieszka w dużym domu z basenem oraz wielką jadalnią. Ma psa o imieniu Hotdog oraz lokaja Alberta. Gotfryd uwielbia chwalić się przed kolegami nowymi zabawkami. Z wielką chęcią przebiera się też w różne stroje. Lubi latać samolotem razem z tatą i zawsze jest zadowolony, gdy koledzy mu zazdroszczą. Chłopiec nie cierpi natomiast kiedy ktoś się z niego śmieje i nie lubi, gdy znajomi mają lepsze zabawki od niego.

Zaczytaj się w opowieściach o Mikołajku i jego kolegach. Sięgnij po książki z cyklu "Mikołajek i jego paczka". Część poświęcona Gotfrydowi z pewnością dostarczy Ci wiele dobrej zabawy. Poznaj także pozostałych kolegów Mikołajka, którym poświęcone zostały pozostałe części cyklu: "Mikołajek i jego paczka. Kleofas", "Mikołajek i jego paczka. Ananiasz", "Mikołajek i jego paczka. Alcest" czy "Mikołajek i jego paczka. Jadwinia i inne dziewczyny".

Autorem historyjek o Mikołajku jest René Goscinny. Pisarz, scenarzysta i jeden z najbardziej znanych twórców komiksu europejskiego urodził się w Paryżu 14 sierpnia 1926. Zmarł 5 listopada 1977. Goscinny chciał rozpocząć karierę jako rysownik. Gdy poznał Morrisa i Alberta Uderzo zaczął pracę jako autor scenariuszy komiksowych. Charakterystyczne obrazki do historyjek o Mikołajku i jego kolegach zostały stworzone przez rysownika, Jeana-Jacquesa Sempé'a. Ilustrator urodził się 17 sierpnia 1932 w Bordeaux.

Znak emotikon
Znak emotikon

Cena katalogowa: 16,90 zł