Miejsce w słońcu Część 1 i 2

Liza Marklund

Miejsce w słońcu Część 1 i 2

19,99 zł

1426

 

Miejce w słońcu to ósma powieść Lizy Marklund z serii kryminałów opowiadających o dziennikarce śledczej Annice Bengtzon.
Szwedzka rodzina z dziećmi zostaje uśpiona trującym gazem w swoim domu na hiszpańskiej riwierze. Annika Bengtzon z ramienia „Kvällspressen” ma śledzić dochodzenie na miejscu, w Marbelli. Choć zlecenie przyjmuje bardzo niechętnie, to tajemnicze morderstwo całkowicie ją pochłania. Szybko wpada na trop wiodący ją w kręgi celebrytów, sportowców i międzynarodowych finansistów. Wkrótce zostaje wciągnięta w niebezpieczną intrygę, gdzie w grę wchodzi pranie brudnych pieniędzy, handel kokainą i chęć zemsty za czyny z przeszłości…
Miejsce w słońcu jest bezpośrednią kontynuacją Dożywocia.
Liza Marklund ¦ popularna szwedzka dziennikarka i pisarka, która serią o reporterce kryminalnej Annice Bengtzon zrewolucjonizowała współczesną szwedzką powieść policyjną. Praca w kipiącej życiem redakcji gazety oraz osobiste perypetie głównej bohaterki tworzą szkielet dla niezwykle wciągających historii kryminalnych.
Książki Marklund przetłumaczono na 30 języków, a ich sprzedaż przekroczyła 13 milionów egzemplarzy. Jej powieści są bestsellerami w krajach skandynawskich, gdzie zdobyły liczne nagrody literackie.
"Ósma powieść o Annice Bengtzon naprawdę wciąga. (...) Marklund zna się na tym, co robi."
Politiken (Dania)
"Najlepiej skonstruowana, najlepiej napisana książka szwedzkiej królowej kryminału"
Borsen (Dania)
"Liza prowadzi czytelnika zręcznie i pewnie"
Ekstra-Bladet (Dania)
"Annika Bengtzon stała się niezwykle złożoną i intrgyujacą postacią. (...) Liza Marklund jest niewiarygodnie utalentowaną pisarką. To rozrywka na najwyższym poziomie."
Gefle Dagblad (Szwecja)
"W swoich ostatnich powieściach Liza Marklund rozwinęła się jako pisarka; jej proza jest bogatsza w niuanse, miejsca akcji odmalowane bardziej sugestywnie, ale fabuła nadal rozwija się energicznie i wciąga czytelnika. (...) To bez wątpienia przekonująca i fascynująca lektura (...) Wspaniała."
Smalandsposten (Szwecja)
"Książka bystra i pełna energii. (...) Trzyma w napięciu aż do samego końca"
Laura (Szwecja)
"Historia opowiedziana wyraziście i z uderzającą dbałością o szczegóły. Ciekawa mieszanka, która bez wątpienia przyciągnie kolejne rzesze czytelników."
Katrineholms-Kuriren (Szwecja)

Czarna Owca
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-801-5605-0

Tytuł oryginalny: En plats i solen

Liczba stron: 720

Format: 18.4x11.7

Cena katalogowa: 19,99 zł