Miecz Attyli

David Gibbins

Miecz Attyli

32,90 zł

2134

 

RZYM UPADŁ. RODZI SIĘ NOWE IMPERIUM…
NADCIĄGA BICZ BOŻY. WASZ ŚWIAT SPŁONIE!
Rok 439. Cesarstwo rzymskie staje w obliczu zagłady. Wandalska nawała w zdumiewającym tempie przetacza się przez Hiszpanię i północną Afrykę. Rzymianie tracą twierdzę w Kartaginie, a to może oznaczać kres ich panowania w basenie Morza Śródziemnego. Jednakże na wschodzie rodzi się nowe, nieporównywalnie większe zagrożenie: barbarzyńska potęga z azjatyckich stepów, plemię najokrutniejszych wojowników, gnanych żądzą podboju - armia Huna Attyli.
Dla grupki rzymskich żołnierzy i tajemniczego mnicha z Brytanii szansa na ocalenie jest jedna. Trzeba wznieść się ponad zepsucie i słabość cesarzy, przywrócić pamięć o dniach chwały rzymskiej armii. Natchnieni duchem walki, gotowi są zrealizować zuchwały plan, lecz droga do zwycięstwa prowadzi przez samo serce ciemności – cytadelę króla-wojownika, najokrutniejszego władcy w dziejach świata. Zbliża się bowiem rozstrzygające starcie, największa bitwa w historii Rzymu, a wygra ją ten, kto dzierżyć będzie najpotężniejszy symbol władzy stworzony ludzką ręką: święty mieczy Attyli.
David Gibbins (ur. 1962) – kanadyjski autor siedmiu przygodowo-historycznych powieści, bestsellerów „New York Timesa” oraz „London Sunday Times”, wydanych w 30 krajach w łącznym nakładzie 2 milionów egzemplarzy. Z wykształcenia jest archeologiem. Jego hobby to nurkowanie.
Nakładem Domu Wydawniczego REBIS ukazała się powieść Total War: Rome. Zniszczyć Kartaginę.
Oparte na serii gier strategicznych Total War stworzonych przez Creative Assembly i opublikowanych przez SEGA

Rebis
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2015-02-17

ISBN: 978-83-781-8667-0

Tytuł oryginalny: Total War. Rome II, The Sword of Attila

Liczba stron: 336

Rebis

Format: 135x215mm

Cena katalogowa: 32,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Szymański