Michael Wittmann Najskuteczniejszy dowódca czołgu w drugiej wojnie światowej Tom 2

Patrick Agte

Michael Wittmann Najskuteczniejszy dowódca czołgu w drugiej wojnie światowej Tom 2

7.3

(8 ocen) wspólnie z

74,00 zł

5455

 

Michael Wittmann – legendarna postać, o której napisano setki artykułów i książek. Patrick Agte próbuje wyjaśnić jego fenomen. Ale przedstawia nam także innych bohaterów słynnej kompanii Tygrysów elitarnej jednostki – Dywizji Lieberstandarte SS Adolf Hitler – i ich niewiarygodne wyczyny. Tom drugi przedstawia walki w Normandii, w tym opis niewiarygodnej szarży samotnego czołgu Wittmanna na niezliczoną kolumnę czołgów alianckich. Na jej kanwie powstały najpopularniejsze wojenne gry komputerowe.

Michael Wittmann (1914–1944) - najskuteczniejszy dowódca czołgu II wojny światowej.
Na froncie wschodnim wziął udział w największej bitwie pancernej w historii – bitwie pod Kurskiem, a także w bitwie o Charków i w walkach o wydostanie się z kotła pod Czerkasami. Zniszczył 117 czołgów rosyjskich, w tym znaczną ilość słynnych T-34. Na Zachodzie walczył w Normandii, odnosząc dalsze sukcesy. Znalazł śmierć na polach Normandii we wnętrzu swojego czołgu.

Finna
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-629-1359-6

Tytuł oryginalny: Michael Wittmann erfolgreichster Panzerkommandant im Zweiten Weltkrieg und die Tiger der Leibstandarte SS Adolf Hitler

Liczba stron: 598

Format: 145x210mm

Cena katalogowa: 74,00 zł

Tłumaczenie: Murawski Marek J.