Martwe kobiety

Anna Terek

Martwe kobiety

8.0

(3 oceny) wspólnie z

45,00 zł

3357

 

„Książka Anny Terék z jednej strony ukazuje sprzeczności i nierówności ludzkiej egzystencji, na które nie ma antidotum, z drugiej zaś oferuje katharsis.

Martwe kobiety to tom, który zabija swoje bohaterki, pokazuje jak umierają, ale możliwość odkupienia i katharsis kryje się właśnie

w tym, że opowieść o śmierci i wyartykułowanie żałoby – językiem powściągliwym, pozbawionym patosu i ornamentyki, ale zarazem szczerym do bólu – ma uzdrawiającą moc.”

Adrienn Pataky, Alföld


„Martwe kobiety to wstrząsająca lektura, która pochłania czytelnika i na długo pozostaje w pamięci. Wiersze Terék nie dają się zaklasyfikować do żadnego z nurtów współczesnej węgierskiej poezji (...).

Terék wybiera swoją własną, indywidualną formę wyrazu, (...) dzięki której jest w stanie w poetycki sposób przedstawić morze cierpienia, nie tracąc przy tym na autentyczności.

Martwe kobiety to wiersze pełne okrucieństwa i skrajnych emocji, które jednocześnie pozostają powściągliwe w swej formie, nie żebrzą o współczucie, ani nie domagają się zemsty. To jedna z największych zalet tego tomu.

Poezja Terék rozrywa czytelnika na kawałki, które ciężko jest później na nowo poskładać.”

Balázs Görföl, Tiszatáj

Eperons-Ostrogi
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-661-0245-3

Tytuł oryginalny: Halott nok

Liczba stron: 184

Format: 140x200mm

Cena katalogowa: 45,00 zł

Tłumaczenie: Garbacik-Balakowicz Magdalena, Wywrot Karolina

Cena pakietu

84,90 zł

5751